Rahvusvaheline nostalgialaks: Nõukogude Eesti laul kogub läänemaailma muusikasõprade seas populaarsust

 (31)
Rahvusvaheline nostalgialaks: Nõukogude Eesti laul kogub läänemaailma muusikasõprade seas populaarsust
Velly JoonasFoto: Kuvatõmmis

Melomaanid on hiljuti enda jaoks (taas)avastanud 80ndate algul kirjutatud Velly Joonase loo "Stopp, seisku aeg". Üsnagi võluvalt amatöörliku helipala edu ei piirdu vaid Eestiga. Eesti Raadio arhiividest välja kaevatud ning plaadifirma Frotee möödunud aastal avaldatud lugu on ärgatanud huvi plaadikeerutajate seas üle maailma.

Frotee üks juhtidest Martin Jõela rääkis Menule laulu edust: "Meile on muidugi oluline, et enda jaoks tähtsad muusikud ja DJ-d on plaati mänginud või lemmikute edetabelites üles lugenud. Eks erilisim on olnud foto, kus tuntud DJ ja raadiosaatejuht Gilles Peterson plaati enda käes hoiab," tundis Jõela uhkust. See tuntud DJ on ka üks mitmest, kes on suurele ja nõudlikule Briti publikule mänginud Nõukogude lauljatari pala raadios BBC Radio 6 Music.

Velly Joonase hitiks saanud pala on tegelikult kaver menuansambel ABBA hõbekõri Frida loost "I See Red". Üllataval kombel on Velly versioon Youtube'i vahendusel kogunug enam populaarsust kui Frida originaal. Hõbemedaliga leppima pidav Frida lool on 24 000 vaatamist, eestikeelsel versioonil pea kolm korda rohkem.

Seotud lood:

Loe lähemalt Menust!

Kuula hitt üle:


Rannap Roostevaba maailm