Räppar Jaanus Saksa uue albumi nimi tekitab inimestes segadust: muusik ise raiub, et tal on õigus!

 (44)
JAANUS SAKS
JAANUS SAKSFoto: Robin Roots, Õhtuleht

Põhja-Tallinna räppar Jaanus Saks, artistinimega Wild Disease on valmis saanud värske sooloalbumi "Dekaad", mille ta avalikustas eile ehk oma sünnipäeval. Kuid sõna "Dekaad" on tekitanud Twitteris suure skandaali, sest tundub, et Saks on mõistnud terminit valesti.

"Avaldamise kuupäevaks valisin oma sünnipäeva, sest täpselt siis saab 10 aastat loost "Igavene tuli", mis minu soololugudest jõudis ka hiljem video näol YouTube'i," selgitas Saks pressiteates. See tsitaat püüdis raadiosaatejuhi Robert Kõrvitsa pilku, kes küsis oma jälgijate käest, et kes siis Jaanusele sõna tegelikku tähendust selgitab.

"Tänud informeerimast. Maailmaparandajad koos. Tore! Olen vägagi teadlik sellest. Võib-olla esmalt teeks selgeks, et kust on tuletatud sõna dekaad ja mis on selle algupärane tähendus? Aga ma ei keela teil elada EKI usku, kes loovad oma tähendusi juba olemas olevatele sõnadele. Edu!" vastas Saks sapiselt vastu, kuid sellega skandaal ei lõppenud, sest tähenärijaid jagus veel ja veel.

Lõpuks sai Saksal villand ning vaene sünnipäevalaps lõpuks ei jaksanud enam kõigile vastu vaielda. "Parim sünnipäev ever Twitteris!" kirjutas ta lõpetuseks.