Red Bull Music Academy avaldas sellel aastal Berliinis osalevad muusikud! Kes eestlastest suurejoonelisel musasündmusel osaleb?


Sander Mölder
Sander MölderFoto: Arturs Pavlovs, Red Bull Content Pool

Red Bull Music Academy tähistab sellel aastal oma 20. juubelit ning seeria suundub tagasi oma sünnilinna Berliini, kus kohtuvad 61 andekat muusikut 37 riigist, kes esindavad eri stiile ning kultuurilist tausta. Viie nädala jooksul toimuvad loengud, stuudioseansid, seminarid ning etteasted. Samal ajal toimub Saksamaa pealinnas ka kuu aega kestev festival, mis täidab kogu linna avalike kontsertide ja klubiõhtutega.

Varasemalt on Eestist akadeemiasse osalema valitud Sander Mölder, Dave Storm, Kaur Kareda, Dj Quest, Madis Nestor ja Ki En Ra. Peale seitsme aastast pausi sõidab Eestist sellel aastal akadeemiasse elektroonilist bassimuusikat produtseeriv Nathan Tulve, kes kannab artistinime Metabora.

Tulve on inspiratsiooni kogunud erinevatest stiilidest alates klassikalisest muusikast kuni metalini ning hindab teostes enim minimalismi. Lisaks sellele on ta kaasa löönud vokaalansamblis Vox Clamantis ja korraldanud Club Felicity üritustesarja.

Seotud lood:

8. septembrist kuni 12. oktoobrini toimuva Red Bull Music Academy-l esindatud stiilide hulgas on seekord evokatiivne elektrooniline muusika Jaapanist; intelligentne tantsumuusika Iraani maa-aluselt muusikaskenelt; uue kooli džäss Ühendkuningriigist; tuleviku afrotantsumuusika Lõuna-Aafrikast; eksperimentaalne hiphop Saksamaalt; postpunk USAst ning palju muud.

Red Bull Music Academy on muusikamaailma edasi viiv jõud, kus mõjukad muusikad saavad uue põlvkonnaga kohtuda keskkonnas, kus mõlemad osapooled saavad üksteiselt õppida ning muusika minevikku, olevikku ja tulevikku austada. Tutvu kõigi sellel aastal osalevate artistidega siin.