RETROPAUK | Ajamasinaga otse 90-ndatesse! Kui mäletad neid "7 vaprat", oled ametlikult vana!

 (7)
Foto: Maaleht arhiiv

Enne, kui eetrisse ilmusid muusikasaated nagu "R2TV" ning veel enne seda "Eesti Top 7", oli muusikasõprade telepiibliks "7 Vaprat" ehk saatesari, mis jooksis ETV-s aastatel 1994-2003 ning tõi kuulajateni sellised muusikalised kollektiivid nagu Ummamuudu, Code One, Maie Parrik ja The Tuberkuloited. Istu koos Kroonikaga ajamasinasse ning kaeva ajaloohämarusest välja need 7 vaprat, kes praeguseks juba unustusehõlma on vajunud.

1. Must Q “Rahvaspordipäev”
Aastatel 1995-1997 tegid Eestis tantsuräppi Kaarel Kose, Roomet Kahr, Urmas Linnamägi ja Villem Tomiste.

2. D Gän “Seib”
Neli Rakvere noormeest kuulasid ühel 1994. aasta päeval Take Thati lugu “Babe” ning sellest sündis lihtne idee asendada sõna babe sõnaga “seib” ehk hitt oli sündinud! Noorukid laulsid end selle kaveriga küll tol ajal rahva mällu, kuid D-Gäni nime mäletavad praegu vaid vähesed.

3.Maria “"Dii-dii-dii, daa-daa-daa”
Enne, kui ta oli Ithaka Maria, oli ta lihtsalt Maria.

Seotud lood:

4.Up’n’Down “Sügis”
Noor Hanna-Liina Võsa tegi valge pidžaamapluusi väel päkapikudiskot koos Karlova gümnaasiumi laulupoiste Henrik Raave ja Meelis Niinepuuga. Must Q poistega jõuti ka koos tuuritada, kuid pärast teiste projektide tekkimist kadus Up’n’Down pildilt.

5. Cool D & Säm feat S.I.G.A “Seatapu lugu”
Cool D ja grillimehe Onu Sämi Seatapu lugu püsis saates tänu rahvahääletusele nädalaid ning ilmselt mõne lihasõbra mõtetes ka siiani.

6. Click Ok “Psühhoterror”
Vihane tüdrukutebänd Click OK tuli kokku 1997. aastal, kuid pubekaäng läks ruttu üle ja aastal 1999. pandi kassettmakid kotti.

7. Allan Roosileht — “Turvamees”
Enne, kui Allan Roosileht jõudis tuntust koguda Star FMi saatjuhina, laulis ta end eestlaste südameisse mustas ülikonnas ja BWM-s.

Rannap Roostevaba maailm