Romantika! Viljandi Kitarrifestival pakub hilisõhtust sumedat muusikaelamust

16.oktoobri õhtul Viljandi Vanas Veetornis!
Romantika! Viljandi Kitarrifestival pakub hilisõhtust sumedat muusikaelamust
Foto: Christo Neemre

Viljandi Kitarrifestival ei ole tuntud mitte üksnes oma kõrgtasemeliste kontsertide poolest, vaid see on sündmus, mis suudab kuulajatele pakkuda ka uudseid ja teistmoodi muusikaelamusi. Üheks oodatumaks kontserdiks on 16. oktoobri hilisõhtul Kirsi Tilga kontsert Viljandi Vanas Veetornis, mis lõppeb südaöiste kellalöökide saatel.

Kirsi Tilk on andnud soolokontserte ja mänginud kammermuusikat Eestis, Soomes, Lätis, Saksamaal, Taanis, Hispaanias. Muuhulgas on kitarrist võtnud osa paljudest meistriklassidest: David Russell, Marco Socias, Aléx Garrobé, Gaëlle Solal, Petri Kumela, Antonio Duro, Pavel Steidl, José Antonio Escobar, Sven Lundestad, Jürgen Ruck jt. 2015. aasta sügisel läheb ta end täiendama Alex Garrobé kitarriklassi Barcelona Muusikaakadeemiasse ning eelseisval talvel on ta muusik Tõnu Kõrvitsa kitarrikontserdi solistiks Tallinna Filharmoonia Kammerorkestri ees.

Veetorni eriline atmosfäär koos sügiseselt õdusa Viljandiga loob meeldejääva atmosfääri klassikaliseks kitarrielamuseks. Kontserdikülastajaid ootab aga koraldajate sõnul lisaks kõrgustesse viiva veetorni trepiastmete kohapeal ka väike üllatus. Loe lisa SIIT. Festivali piletid on müügil Piletilevis või pool tundi enne kontserdi algust kohapeal.