Sarjast Eesti Kullafond ilmub Rein Rannapi kogumikplaat

 (1)
Ruja kontsert
Ruja kontsertFoto: Raido Vint

Eesti Kullafond sarjast ilmub Rein Rannapi kolmikplaat, sisaldades endas 58 parimat lugu läbi aegade, nende seas “Suudlus läbi jäätunud klaasi”, “Raagus sõnad”, “Eesti muld ja eesti süda”, “Vana vaksal”, “Nii vaikseks kõik on jäänud”, “Must lind” jpt. Eesti Kullafondi sarjast on see 60. plaat.

"Loomulikult pole kerge mahutada vaid kolmele plaadile kõiki oma parimaid laule. Lugusid, mida tahaks kuulajaga jagada, on kindlasti rohkem. Laulude hulgas, mis plaadile said ja mis endale siiani meeldivad, pole mitte ainult kuulajaile tuntud laulud - mõnda vähemtuntut hindan ise kõrgemaltki," sõnas Rannap.

"Mõnda lugu siin kogumikus pole te võibolla varem kuulnud. Ning mitmeid neist pole enne seda CD plaadil välja antud (Ruja "Siin olen sündinud", 2 laulu ooperist "Nurjatu saar", "Jagatud öö", jt). Mõtlesin laule valides ja järjestades sellele, kuidas neid kuulama hakatakse. Mulle tundus, et iga plaat võiks olla enamvähem ühes meeleolus. Nii jagasin laulud kolmeks, ja panin plaatidele ka nimetused: hoogsalt, luuleliselt ja tõsisemalt," lisas ta.

Plaati on võimalik endale esmakordselt soetada 29. septembril Alexela Kontserdimajas toimuvalt juubeligalalt “50 aastat suurel laval- Rannap 65”.