Selfirekord, pöörane rahvas ja süütamata jäänud tuli: võtame 5 hetkega kokku eestlaste jaanipeo Soomes

 (38)
Eestlaste jaanituli Soomes
Eestlaste jaanituli SoomesFoto: Karli Saul

Nädalavahetusel peeti Soomes maha üks korralik eestlaste jaanipidu koos Meie Mehe ja Koit Toomega. Neile, kes hiigelgaleriid vaadata ei jõudnud, võtame peo kokku järgmiste hetkedega.

1. Koduigatsust tuntakse! Soomes elav eestlanna rääkis Publikule, kui väga ta kodu igatseb: "Eestimaa on selline, et isegi Eesti kevad lõhnab teistmoodi. Eesti lõhna, Eesti inimesi, Eesti linnasid, Eesti taevast, Eesti päikest igatsen."

2. Koit Toome tegi autogrammide ja selfide rekordi? Lauljal oli pärast kahte setti pea võimatu lava juurest backstage'i jõuda, sest iga sammu järel küsiti mehelt pilti ja autogrammi.

Eestlaste jaanituli Soomes Foto: Karli Saul
Seotud lood:


3. Meie Mees küttis rahvast täiega! Pidulised läksid kontserdi ajal nii hulluks, et neid pidid turvamehed lavast eemal hoidma.

Eestlaste jaanituli Soomes Foto: Karli Saul

4. Pool pidu veedeti järjekorras. Kuna korraldajad ei osanud sellist hulka jaanilisi oodata, siis paraku tuli kõigepealt külalistel sissepääsusabas oodata ning janu ja nälja tekkides veel omakorda oodata. Tüütu!

Eestlaste jaanituli Soomes Foto: Karli Saul

5. Jaanituli jäi süütamata... Kui Eestis tehakse jaanituld iga ilmaga, siis Soomes keelati kuiva ilma tõttu lõkke tegemine ära.

Eestlaste jaanituli Soomes Foto: Karli Saul