SKEEM | Metallica kontserdi eel: kuidas kõige nobedamalt Raadile jõuda ning kuhu oma auto parkida

 (49)
Skeem liiklusmuudatustest
Skeem liiklusmuudatustestTartu linnavalitsus

Täna õhtul esineb Tartus Eesti Rahva muuseumis Metallica. Et kontserdile on oodata ligi 60 000 muusikasõpra, tasub autoga tulijatel jätta sõiduk mujale linna, kuna parklad on tõenäoliselt üsna täis.

Tartu kesklinnast, näiteks Raekoja platsilt jalutab ERMini poole tunniga. Kontserdipaiga kõrval on ka parkimisalad, aga sinna pääseb vaid eelmüügist soetatud parkimispiletiga.

Tartus on parkimine pärast kella kuut õhtul tasuta, seega tasub auto jätta linna ning jalutada või sõita bussiga peopaika.

Terve päeva vältel on kesklinnast Raadile viival Roosi tänaval liiklemine piiratud lõigul Jänese tänavast ja Muuseumi teeni. Läbi saavad vaid operatiivsõidukid ning kohalikud. Suure rahvamassi liikumise tõttu ei soovitata täna autosid Roosi tänavale parkida.

Pärast kontserti, umbes kell 23.30 muutub liikluskorraldus ka Raadilt kesklinna suunduval Narva maanteel: keelatud on vasakpöörded Puiestee ja Jaama tänavale ning linna poole suunduv vasakpöörderada tähistatakse ajutiselt otse liiklemiseks.

Kõrveküla-Tartu maanteel piiratakse liikumiskiirus 30 km/tunnis. Piirangud lõpetatakse hiljemalt 19. juuli hommikuks.

Metallica kontserdi ametlikud tasulised parkimisalad on avatud külastajatele tänasest hommikust kuni 19. juuli kella 3ni.

Tallinna poolt tulijatel on võimalik auto tasulisse parklasse jätta Narva maanteelt sisenedes. Pärnust, Võrust, Valgast ja Viljandist tulijad saavad auto jätta Pajula tee tasulisse parklasse.

Seotud lood:

Parkimisalad on valveta. Parklate sisekord on kohustuslik täitmiseks kõikidele parklate territooriumil viibijatele. Ametlikele parkimisaladele pääseb vaid eelmüügist ostetud parkimispiletiga. Kohapeal parkimispileteid ei müüda. Parkimiskohtade arv on piiratud.
Sõiduteede ääres ja kõnniteedel on parkimine keelatud.

Rattaparklad

Kontserdikülastajatele on avatud jalgrattaparkla, mis asub A-värava juures. Parkla on tasuta ja üldvalvega.

Kontserdipäeval kell 18-00 (või viimase ratta lahkumiseni) on Tagurpidi Maja parklas (Roosi 86) avatud Tartu Smart Bike rattaringluse ajutine rattaparkla.
Kohapeal on kaks inimest, kes aitavad rattaid laenutada/ära anda. Rattaid laenutatakse vaid kainetele inimestele.

Bussiinfo

Seoses liiklusmuudatustega Roosi tänaval ja Muuseumi teel tähistatakse ajutised ERMi peatused Narva maantee ja Muuseumi tee ristmiku lähistele.

Linn on pannud käima öised lisabussid. Kontserdi päeval on linn lisanud liinide nr 1, 4 ja 6 plaanilistele väljumistele lisabussid, mis sõidavad pärast kontserti alates keskööst.

Liini nr. 1 bussid sõidavad tavapärasel marsruudil. Liini nr. 1 teenindatakse 15-minutilise intervalliga. Täiendavad väljumised pärast keskööd peatustest Kesklinn II ja Kesklinn IV on minutitel 00, 15, 30 ja 45.

Liini nr. 4 bussid sõidavad kesklinnast Ropka linnaosa suunas Ringtee lõpp-peatusesse ja tagasi kesklinnani. Liini nr. 4 teenindatakse 30-minutilise intervalliga. Täiendavad väljumised pärast keskööd peatusest Kesklinn VI on minutitel 00 ja 30.

Liini nr. 6 bussid sõidavad veidi lühendatud marsruudil - Tähtvere linnaosas peatuseni Tartu Näitused ja Ränilinnas kuni peatuseni Fi. Liini nr. 6 teenindatakse 30-minutilise intervalliga. Täiendavad väljumised pärast keskööd peatustest Soola ja Soola I on minutitel 15 ja 45. Bussid võivad väljuda ka varem, kui rohkem reisijaid peale ei mahu.

Liini nr. 7 bussid sõidavad 18. juulil muudetud marsruudil, kuna Roosi tänav lõigus Jänese - Muuseumi tee ja Muuseumi tee on liiklusele suletud. Buss sõidab Roosi - Jänese - Narva mnt ja vastupidi, ERMi ja Roosi peatuste asukohad on kontserdipäeval muudetud. ERMi peatus on mõlemas sõidusuunas Narva mnt. ja Muuseumi tee ristmiku vahetus läheduses. Roosi ajutine peatus asub linnast väljuval suunal enne Jänese tn ristmikku.