Smokie kontserdi korraldaja ummikutest: rahvas parkis tee äärde, aga parklad seisid pooltühjalt!

 (17)
Smokie kontserdile tulnud põhjustasid Lohusalus ummiku
Smokie kontserdile tulnud põhjustasid Lohusalus ummikuFoto: Christo Neemre

Eile Lohusalus liikluse Laulasmaalt Lohusalu sadamani umbe ajanud Smokie kontserdi korraldaja Aarne Valmise sõnul tekkisid liiklusega probleemid eelkõige sellest, et inimesed ei sõitnud ettenähtud parklasse, vaid jätsid autod parkimiskohtade puudumise vältimiseks teede äärde.

"Kontserdi külastajate parkimiseks oli ette valmistatud 3 parklat,  millest ainult üks sai täis. Teise täituvus oli 75% ja kolmas parkla  35%. Probleemiks kujunes see, et inimesed ei mallanud sõita parklateni välja, ilmselt arvates, et need on täis. Inimesed hakkasid parkima tee  äärde, takistades sellega ka liiklust. Tegelesime aktiivselt ka nende  ärasaatmisega parklatesse ja mingil määral see ka toimis, kuid mitte  piisavalt. Need, kes viitsisid ja tahtsid sõita sadamani välja, said parkida ka 100 m kaugusele kontserdipaigast," rääkis Valmis.

Kõige suuremad probleemid tekkisid Valmise sõnul pärast kontserdi lõppu, kui autod hakkasid ära sõitma ja teede äärde pargitud autod hakkasid ennast õigesse suunda pöörama: "Mis puudutab parklaid ja Lohusalu alevit, siis siin oli parkimiskorraldus tagatud. Lisaks takistas liiklust Tallinn-Paldiski maantee remont, kuhu oli paigaldatud ajutine valgusfoor. Kuigi tee oli autosid täis, õnnestus kontserdi toimumise ajal ka suurel liinibussil sealt siiski läbi sõita sadamani ja tagasi."

Rannap Roostevaba maailm