Soome raskerokibänd Stam1na saab "täisealiseks" Tapperis

 (5)
Stam1na
Promo

Järgmisel laupäeval 3. mail annab klubis Tapper kontserdi thrash metali suurnimi Stam1na Soomest.Kaasa teevad Rytmihäiriö Soomest ning kodumaised Cantilena ja Goresoerd.

Stam1na avaldab uue albumi nimega "SLK" Sakara rekordsi alt 7. veebruaril ning esitlustuurile paneb punkti kontsert kolmandal mail Tallinnas, klubis Tapper. Seda tuuri nimetab bänd ise ka oma täiskasvanuks saamise kontsertsarjaks, nimelt täitub Stam1nal 18. tegutsemisaasta.

Ka Eesti publikule hästi tuntud Stam1na on Soomes näidanud uskumatuid numbreid. Lisaks sellele, et pea kõik Stam1na kontserdid Soomes lähevad täismajale, on bänd saavutanud märkimisväärseid tulemusi ka plaadimüüginumbrites. Aastal 2005 andis Stam1na välja omanimelise debüütalbumi, mis katapulteerus otse Soome metalskene tippu ning arvustused olid vaid kiitvad. Samal aastal valiti meedias Stam1na aasta uustulijaks. Nende teine album "Uudet Kymmenen Käskyä" saavutas kolmanda koha ametlikus Soome plaadimüügi edetabelis ning püsis Top 40-s 17 järjestikust nädalat ning on nüüdseks müünud üle 15 000 koopia, samuti sai eelmainitud album Soome aasta metalalbumi tiitli. Albumi ilmumise järel Saksamaal andis Stam1na 14 kontserti koos Apocalypticaga ning tuuri käigus külastati ka Eestit.

Stam1na kolmas album "Raja" oli Soome müügiedetabelites esikohal kaks nädalat ning taaskord müüdi üle 15 000 koopia. Plaadi ilmumise järel mängiti ka Saksa suurfestivalil Wacken Open Air. Aastal 2010 andis Stam1na välja oma neljanda stuudioalbumi “Viimeinen Atlantis”, mis saavutas taaskord müügiedetabelites esikoha edestades ka sellist suurnime nagu näiteks HIM. See album tõi Stam1nale ka aasta metalalbumi ning aasta bändi tiitli. 2012. aastal nende viienda albumina ilmunud "Nocebo" tõusis samuti edetabelite tippu ning sellele omistati kuldplaadi staatus.

Selline bänd. Uksed sündmusele avatakse kell 19:00.

Rannap Roostevaba maailm