Soome rokkbänd Von Hertzen Brothers annab 23. märtsil välja kuuenda stuudioalbumi “New Day Rising”!

 (1)
Von Hertzen Brothers Rock Cafes
Von Hertzen Brothers Rock CafesFoto: Eero Vabamägi

“New Day Rising” on järg 2013 ilmunud plaadile “Nine Lives” Soome Number Üks rokkbändilt Von Hertzen Brothers.

Seekord on vennad Mikko, Kie & Jonne Von Hertzen salvestanud materjali Vancouveris, koos kanadalasest Grammyle nomineeritud produtsendi Garth “GGGarth” Richardsoniga (Biffy Clyro, Rage Against The Machine jpt). Stuudios tegid kaasa tavapäraselt ka bändi trummar Mikko Kaakkuriniemi ja klahvimängija Juha Kuoppala. Tulemus - ambitsioonikaim album seni.

”Töötades koos GGGarthi ja Randyga, tundsin, kuidas oleme lõpuks ometi jõudnud sinna kohta, kus kambas on tõelised maestrod – Kanada musikaalsuse ja tehniliste oskuste creme de la creme. Jättes aga kogu suvalise jutu kõrvale, siis põhiline mis loeb, on ju lõpptulemus. Päris ausalt öeldes.. ma pole kunagi varem tehtu üle uhkem olnud kui praegu,” kirjeldab uue albumi tekkeprotsessi Mikko Von Hertzen, VHB juhtfiguur. ”Koos tõstsime lati ja loomingu täiesti uuele tasemele ning ainult aeg näitab, kas suudame seda kunagi ületada. No ja kui see peaks nii juhtuma, siis on see latt kuskil väga kõrgel Sergey Bubka juures,” naerab Mikko.

Produtsent Gggarth lisab, ”Pikka aega polnud miski ega keegi mind pahviks löönud. Von Hertzen Brothers aga tegi seda. Vendade sihikindlus, kirg ja musikaalsus on unikaalsed. Latt on tõstetud.”

Album on miksitud Juno Awardi laureaadi Randy Staubi (Metallica, Alice In Chains jt) poolt ja sulatab kokku VHB loomingu võtmetunnused – atmosfäär, intelligentsus, terav tunnetus, progressiivsus – ning veel suurem fookus on asetatud meloodiale ja detailidele.

Von Hertzen Brothers ei ole eestlaste jaoks võõras - bänd on viimastel aastatel Eestis kordi esinenud, andes nii enda kontserte kui ka soojendanud 30 Seconds To Marsi Tallinna Lauluväljakul. Uue albumi kontserttuur on planeeritud Soomes, millele järgnevad aprillis kolm kontserti UK-s: Londonis, Manchesteris ja Nottinghamis. Tuurigraafik täieneb.

Album on ettetellitav ja singel ”New Day Rising” saadaval iTunesis.

Kuula singlit ka Spotifys!


Albumi lugude nimekiri:

1. New Day Rising
2. You Don’t Know My Name
3. Trouble
4. Black Rain
5. Hold Me Up
6. Love Burns
7. Dreams
8. Sunday Child
9. The Destitute
10. Hibernating Heart