Soomet Eurovisioonil esindanud Pertti Kurikka Nimipäivät tegutseb jälle!

 (1)
Soomet Eurovisioonil esindanud Pertti Kurikka Nimipäivät tegutseb jälle!
Reuters

Pertti Kurikka Nimipäivät on uues koosseisus tagasi, kirjutab Iltalehti! Mõni aasta tagasi terve Euroopa ette astunud puuetega pillimeestest koosneva ansambli liige pani aluse uuele bändile!

2015. aastal Eurovisioonil osalenud Soome punkbänd Pertti Kurikka Nimipäivät lõpetas peatselt pärast Viinis suurel laval esinemist tegevuse. Nimelt teatas nimitegelane kitarrist Pertti Kurikka, et pärast 60. sünnipäeva tähistamist loobub ta muusikuelust.

Kari Aalto Instagram

Ansambli laulja Kari Aalto ei jäänud aga käed rüpes norutama ning pani kokku uue bändi Hot Eggs, mis viljeleb rockabillyt ehk 50ndatel USAs alguse saanud rokistiili.

Seotud lood:

“Olen rockabillyt juba ammu kuulanud, mulle meeldivad vanad Ameerika ja Suurbritannia mootorrattad ja autod ning rockabilly on selle kultuuri lahutamatu osa,” rääkis bändi ninamees Aalto.

Punt on käinud juba ka stuudios salvestamas. Esinema hakatakse niipea, kui on piisavalt lugusid. Naljakal kombel on ansambli nimi küll inspireeritud kanamunadest, ent Aalto ise neist suurt ei pea: “Mulle tegelikult ei maitse munad.”