SUUR GALERII: Tuska Open Air 2013 pakkus rajult metalseid helisid ja unustamatuid vaatemänge!


Tuska 2013
Tuska 2013Foto: Mart Sepp

Järjekorras 16. Tuska Open Air Metal Festival tõi möödunud nädalavahetusel kokku 25 000 raskemuusika sõpra Soomest ja lähiriikidest. Helsingi kesklinnas toimunud festivali peaesinejad oli Soome enda hetkel parim muusika ekspordiartikkel Nightwish, vaid päeva varem Eestis Hard Rock Laagrit väisanud Testament ning harva kontserte andev metal-ikoon King Diamond. Nightwishi tuurigraafik on nii tihe, et väidetavalt on järgmine Helsingi kontsert plaanis alles 2015.

Veel astusid Tuskal üles tuntumatest puntidest sakslaste Kreator, inglaste Bolt Thrower, hiljuti uue plaani ilmutanud ja mitmeid kordi Eestis esinenud Amorphis, samuti Soilwork, Amaranthe, Ihsahn jt. Eesti raskemuusika au ja uhkust kaitses Tuskal kohaliku band-battle konkursi kinni pannud Soul Thrower. Eelmine aasta hullutas Eesti bändidest Tuskal pealavalt publikut Metsatöll.

Kuigi selleaastasel festivalil oli mullusest mõnevõrra vähem külastajaid, oli tegemist siiski väga hea tulemusega, sest Soome muusikaäris on konkurents suviste nädalavahetuste pärast nii tihedaks läinud, et samal ajal toimus pealinnas lausa neli erinevat muusikafestivali. Neist tuntuim Rock The Beach korjas väidetava 30 000 osalejaga koore. Suurem promo ja laiemale sihtgrupile suunatud esinejad tegid oma töö - Rock The Beach peaesineja oli näiteks mõned päevad varem Tallinnas esinenud Green Day, Rammstein ning 30 Seconds To Mars. Eesti bändidest astus rannafestivalil üles Elephants From Neptune.

Seotud lood:

Väiksem Tuska tähendas ühte vähemat lava ja võrreldes eelmiste aastatega mõnevõrra nõrgemat artistide nimistut, mida täitsid kodumaised tegijad. Seevastu väga tugevad peaesinejad ning nende tulevärgirohked etteasted andsid võimaluse mõned eelnimetatud tagasiminekud andestada.

Vaata, kuidas möödus selleaastane raju Tuska Open Air Metal Festival!