Tagasi juurte juurde: Raadio 2 Aastahitid jagatakse tänavu vaid raadioeetris

 (2)
R2 Aastahitt 2015
R2 Aastahitt 2015Foto: Rauno Volmar

Raadio 2 Aastahitt on iga aastane Raadio 2 poolt korraldatav muusikaküsitlus, mis sai alguse aastal 1994, naaseb tänavu oma juurte juurde — uhket galat enam ei korraldata ja võitjad kuulutatakse välja vaid raadioeetris.

"Televisioon ei tee sellest enam ülekannet ja selline lahendus tundub targem, et minna tagasi juurte juurde,“ sõnas Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare Õhtulehele. "See on aegade algusest olnud siiski raadiosaade. Vahepealsetel aastatel tegi televisioon sellest oma galasõu, kuid seda nad enam ei tee,“ ütleb Rajasaare. Seda, et aastahiti võitja selleks vaid nime järgi saab Rajasaare sõnul kartma ei pea – võitjad saavad siiski auhinnatud juba traditsiooniks saanud taiestega.

"Teleülekande kogemus näitas, et senisel kujul on tegu pigem raadiosaatega, ning selle ürituse teleülekande vääriliseks ehitamine on liialt kulukas – hetkel pole selleks paraku võimalust," lisas ERR-i kommunikatsioonispetsialist Silver Kuusik ütleb:

Raadio 2 Aastahitt 2017 tulemused selguvad 30. detsembril saates, mis kestab terve päeva. Oma lemmikutele saab hääli veel anda SIIN!

Loe refereeritud artiklit Õhtulehest.

Rannap Roostevaba maailm