Tallinn Music Week püstitas soliidse rekordi

 (1)
Trad.Attack! on mulluse festivali suurima eduloo autor.
Trad.Attack! on mulluse festivali suurima eduloo autor.Foto: Vallo Kruuser

Tallinn Music Week on tänaseks Euroopa kolme olulisema talendifestivali seas. Festivalile laekus rekordarv esinemistaotlusi

28. märtsist 3. aprillini 2016 juba kaheksandat korda toimuv rahvusvaheline uue muusika festival Tallinn Music Week (TMW) tõmbab aasta-aastalt ligi üha rohkem välisesinejaid. 1. novembri südaööks laekus festivalile esinemissoove 1288 artistilt 47 riigist. Eesti järel on enim avaldusi tulnud Soomest, Venemaalt ja Taanist. Eksootilisematest paikadest on esindatud teiste seas Nigeeria, Egiptus, Indoneesia ja Fääri saared.

Esinemisavalduste TOP10 riikide kaupa näeb välja selline:

Eesti 239
Soome 192
Venemaa 190
Taani 148
Valgevene 90
Poola 65
Läti 57
Ühendkuningriik 32
Leedu 32
Ukraina 24

Laekunud avaldusest paneb TMW programmitoimkond veebruari alguseks kokku ligi 200 esinejast koosneva erinevaid muusikažanreid hõlmava kontsertkava. Artistide nimistu kuulutatakse välja veebruari alguses.

TMW peakorraldaja Helen Sildna sõnul on kaheksa aastat tagasi eeskätt Eesti muusika tutvustamiseks loodud festivalist saanud oluline väljund rahvusvahelisele muusikakogukonnale – sündmus, kust saavad hoo sisse uued kuumad nimed üle Euroopa.

“Võib selgelt ja julgelt välja öelda, et oleme tänaseks jõudnud Euroopa kolme olulisema talendifestivali hulka. Lisaks on meil õnn olla paigaks, kus kohtuvad vana ja uue Euroopa muusika. Nii, nagu me oleme järjekindlalt uskunud, et inimene, keda tavaliselt näeme rokiklubides, võib täiel määral nautida ka klassikalist muusikat ja jazzi, on meie festivalile võrdselt olulised nii tuntud muusikamaade Rootsi ja Inglismaa artistid kui Sloveenia ja Serbia tulevikunimed," kinnitab Sildna.

Soome, Venemaa ning Taani muusikute kõrgendatud huvi TMW vastu peab festivali juht igati põhjendatuks: „Meilt on ju oma rahvusvahelist teed alustanud nii Soome folkbluusitar Mirel Wagner, Vene postpunk grupp Motorama kui Taani bänd Get Your Gun. Just eile kuulsin, et ka taanlaste Lowli leping plaadifirmaga Bella Union sai alguse möödunud kevadel Tallinnast. Mida rohkem rahvusvahelist huvi siia koondub, seda rohkem võidab sellest lõpuks ka Eesti muusika, kindlustades ka meie artistidele regulaarseid esinemisi maailma lavadel. Et Tallinn Music Week on tänaseks Euroopa olulisemaid uue muusika festivale, peaks eriti rõõmustama publikut, kel on tuleva aasta märtsi lõpus oodata üht tõsiselt huvitavat ja rahvusvahelist muusikasündmust.“

Kaheksas Tallinn Music Week toimub 28. märtsist 3. aprillini 2016. Lisaks põhiprogrammile pealinna muusikaklubides toimuvad festivali raames tasuta „Linnalava“ kontserdid, muusikateemaline vestlussari „TMW jutud”, restoranifestival „TMW maitsed”, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud eriprogramm „TMW kunst“ ning õllegurmaanide festival Tallinn Craft Beer Weekend. Esmakordselt liitub TMWiga tuleval aastal Disainiturg.

Rannap Roostevaba maailm