Tallinn Music Week'i 150 esinejaga festivaliprogramm on paigas


Tallinn Music Week'i 150 esinejaga festivaliprogramm on paigas
Festivali peakorraldaja Helen SildnaFoto: Andres Putting

Juba kuu aja pärast stardib taas Eesti muusikat nii kodu- kui välispublikule tutvustav festival Tallinn Music Week. 24.-26. märtsil üle pealinna toimuv Tallinn Music Week on tänavu ühtlasi üks kultuuripealinn Tallinn 2011 muusikaprogrammi tähtsündmusi.

Kui aastal 2009 kostitati TMW publikut ja muusikaspetsialiste 65 valdavalt pop/rock žanrisse liigituva artistiga, siis kolmandat korda toimuva festivali esinejate rivi sisaldab juba ligi 150 nime jazzist folgini, rockist hiphopini ning tantsumuusikast klassikani.

Lisaks möödunud nädalal avalikustatud esimestele kavasse kinnitatud artistidele, on nüüdseks selgunud kogu festivali programm, mis hõlmab 146 artisti 10 riigist (neist 123 artisti Eestist).
Huvi regiooni ainsa omalaadse showcase-festivali vastu toob tänavu Tallinna artiste mitte ainult põhja- ning lõunanaabrite seast, vaid ka Ühendkuningriigist, Kanadast ning Jaapanist.

TMW 2011 showcase’id leiavad aset järgmistes kontsertpaikades ja klubides: Von Krahli teater ja baar, Rock Cafe, Tapper, Mustpeade Maja, RockStars, Rotermanni keskus, Korter, Balou, baar Juuksur, Telliskivi Loomelinnaku F-hoone, Estonia Kontserdisaal koos Estonia Valge Saaliga.

Taas paneb festivali peatoetaja Skype välja maailmavallutuse auhinna „Skype’s Go Change the World Award“ Eesti artistile, kel festivali välisdelegaatide ning publiku meelest enim potentsiaali maailmas läbi lüüa.
Preemiaks on summa 3500 EUR, mida valituks osutunud artist saab kasutada oma karjääri edendamiseks rahvusvaheliselt. Kahe eelmise aasta Skype’i auhinna võitjad on olnud sündipopi trio Popidiot (2009) ning laulja-laulukirjutaja Iiris koos omanimelise bändiga (2010).

Osta TMW piletid SIIT!

Tallinn Music Week 2011 kavasse kinnitatud artistid:

146 artisti: Eesti: 123 / Soome: 11 artisti / Läti: 3 / Venemaa: 2 / Leedu: 1 / Rootsi: 1 / UK: 2 / Kanada: 1 / Jaapani:1 / Prantsuse-Eesti: 1

2onONE - Rein Rannap ja Mihkel Mattiisen
Aare Külama
Aare-Paul Lattik
Abraham`s Cafe
Age Juurikas
Aides
Ajukaja
Alan McKim (UK)
Amoeba
Andreas Lend, Maarit Saarmäe
Anna-Liisa Bezrodny
Antonina
Badass Yuki
Beati Mortui (FIN)
Beebilõust
Before The Dawn (FIN)
Bert on Beats
Bert On Beats DJ-set
Burn Still
Catnap
Ceremonial Perfection
Check One Two DJ's
Cleaning Women (FIN)
Collegium Musicale
Crucial Attack
Devon Sproule (CAN)
Diskreetse Mango Trio
DJ Kayot
Doktor Normal & MC Roki
Dramamama
Driven
Edasi
Endrik Üksvärav
Ewert and The Two Dragons
Everything is Made in China (RUS)
Evestus
FastK aka Kiire Karl
Fredator (FIN)
French Films (FIN)
Gjangsta
Goran Gora (LV)
Goresoerd
Helena Tulve
Her Memorial Discourse
Herald
Highmachine
Honey Power
Iiris
Ingrid Kõrvits
Ismo Alanko (FIN)
Jaagup Jalakas DJ-set
Jaak Lutsoja Kvintett "Contrarian Grooving"
Jaakko Laitinen ja Väärä Raha (FIN)
James Reipas (FIN)
Junk Riot
Ka Bo Chan
Kai Ratassepp-Mati Mikalai
KK Null (JP)
Knihv
Kosmofon
Kreatiivmootor
Kristina Kriit
Laika Virgin
Lenna
Leslie Da Bass
Lin’s System
Madis Nestor DJ-set
Malcolm Lincoln
Malle Maltis
Mari Kalkun & The Band
Mari Pokinen
Marko Martin
Martin & James (UK)
Meri + Merimell
Metsakutsu
Metsatöll
Mikk Dede
Mimicry
Mujuice (RUS)
Multiphonic Rodent
Murmansk (FIN)
Mustad Noodid
Mälutagune
New Tallinn Trio
Nevesis
Nikn Suns
Nitrous
Noisebleed
NolensVolens
Oksana Sinkova, Lea Leiten
Okym riim
Oleg Pissarenko Band
Oliver Kuusik
On Volcano (FIN)
Oort
P. Julm DJ-set
Paean
Pageant
Pastacas
Pärt Uusberg
Quartet SaxEst
Rando Sulg DJ-set
Raul Sööt Deeper Sound
Ralf Taal
Raun Juurikas
Reket
Resonabilis
Risto Joost
Romb
ROTD
Rouge Madame (FRA-EST)
S.I.N. & Busta
Sex Drive Live
Shirubi Ikazuchi
Sigrid Kuulmann
Silverstique
Slagmasklubben (SWE)
Slinghunt
SoundArcade (LV)
Spin Science
State of Zoe
Superchrist (FIN)
Systeam
Zahir
Taak
Tallinn Chamber Orchestra
Tallinn Daggers
Tallinn Funk
The Colours of Bubbles (LIT)
Tiiu Kiik
Tiiu Sisask
Toivo Tulev
Trio Madrigale
Trio Sooäär-Vaigla-Ruben
Tunnetel on kõla
Tõnu Kõrvits
UMA
Unna Torm
Urmas Sisask
Viljandi Guitar Trio
Virgo Veldi
Woodpecker Project (LV)
Vox Clamantis
Väljasõit rohelisse
Öökülm
Youth Choir of Tallinn Music High School