Tallinn Music Weeki konverents laiendab teemaderingi ja kolib Kultuurikatlasse


Tallinn Music Weeki konverents laiendab teemaderingi ja kolib Kultuurikatlasse
Foto: Mart Sepp

2. –8. aprillini juba kümnendat korda toimuv rahvusvaheline uue muusika ning linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas sündmuse raames aset leidva konverentsi teemade ja kõnelejate esimese ringi.

TMW juubelifestivali raames 6. –7. aprillil toimuval konverentsil „Creative Impact“ esinevad ettekannete ja aruteludega nii erinevate loomevaldkondade esindajad ja poliitikakujundajad kui ka valdkondadeülesed visionäärid. Tänavusel konverentsil keskendutakse süvitsi neljale fookusteemale, milleks on muusikatööstuse arengusuunad, uus majandus, inimkesksed linnad ning disainmõtlemine. Läbivateks märksõnadeks on ka tulevikuoskused, sooline võrdõiguslikkus, kodanikuaktivism ja kestlik areng.

Digitaliseerumisel põhinev uus majandus on meid paisanud ülemaailmsesse konkurentsi, milles edukalt toimimine lausa nõuab disainmõtlemist. Eesti Disainikeskuse endise juhi Jane Oblikase eestvedamisel on TMW kokku pannud vastavateemalise teemaploki, mis pakub lisaks aruteludele ka mitmesuguseid praktikume, muuhulgas Narva linna tulevikuvisiooni kujundamist. Disainmõtlemise musklit treenivad teiste seas DesignThinkers akadeemia asutaja Arne van Oosterom, tervislikumate ja turvalisemate igapäevaotsuste langetamise suunas „müksamise“ ehk nudging’u ekspert Sille Krukow ja rahvusvaheliselt tunnustatud loova ärikooli Hyper Island esindajad.

Seotud lood:

Sellest, mis teeb linnad konkurentsivõimeliseks ning kuidas mõõta avaliku ruumi kvaliteeti, räägivad Jeruusalemmas ja New Yorgis kohakujunduse ning kogukonna planeerimisega tegelenud Elka Gotfryd mittetulunduslikust organisatsioonist Project for Public Spaces ning urbanist Teele Pehk. Linnade ööelust – klubiskene õigustest tööhõive, transpordi ja turvalisuseni – kõnelevad mittetulundusühingu Creative Footprint ja Berliini undergroundmuusika klubisid ühendava platvormi Clubcommission rajaja Lutz Leichsenring ning Amsterdami öölinnapea Mirik Milan. Teema juhatab sisse just TMWil ilmavalgust nägeva ööelu juhendi "A Guide To Managing Your Night Time Economy" esitlus rahvusvahelise muusikalinnade ja turuarenduse konsultatsioonifirma Sound Diplomacy poolt.

Finantsmaailma seninägematute demokraatia-lubadustega turgutanud krüptorahaga seotud vabadustest ja vastutusest ning Estcoini võimalikkusest räägib Forbesi tehnoloogia ja majanduse valdkonna „30 alla 30-aastast“ edetabeli tipus trooniv e-residentsuse tegevdirektor Kaspar Korjus.

Muusikatööstuse seni üsna meestekeskse status quo muutmisele pühendunud üleeuroopalise Keychange projekti raames kogunevad Tallinna 60 naismuusikut ning -loovtööstuse professionaali, et osaleda konverentsiga paralleelselt kulgevas Creative Lab arenguprogrammis. Programmi juhendajateks on Briti Impeeriumi Ordeni kavalerist ärijuhtimise mentor Remi Harris ning muuhulgas nii Islandi kui ka Soome muusikaekspordi kontoritega koostööd teinud nõustamisspetsialist Tamara Gal-On.

Muusikateemalistel paneelidel lahatakse ka kauaoodatud autoriõiguse reformi hetkeseisu ja Euroopa muusikatööstuse tulevikuperspektiive, analüüsitakse digiajastu tuluallikaid ja kaardistatakse Aasias ning endise sotsialismileeris avanevaid uusi turge.

Tulevikutööstuse suundi lahkavate arutelupaneelide ning tulemuslahendustele orienteeritud praktikumide kõrval pakub TMW konverents ka inspireerivaid lugusid loometööd suunavatest jõududest ning kultuuride ja põlvkondade vahelisest suhtlusest.

Tänavu esmakordselt Kultuurikatlas aset leidva konverentsi avab reedel, 6. aprillil tervituskõnega president Kersti Kaljulaid.

TMW 2018 konverentsi ja festivali ühispassid on kuni 1 veebruarini (k.a.) saadaval soodushinnaga 175 eurot TMW veebipoes shop.tmw.ee. Kogu TMW 2018 festivali ning konverentsi kava kuulutatakse järk-järgult välja veebruari ja märtsi jooksul. Lisainfo leiab SIIT!

Rannap Roostevaba maailm