Tallinnas ja Jõhvis saab näha ainulaadset multimeediaetendust „Muusika pimeduses: Jõulumüsteerium“

 (3)

„Muusika pimeduses: Jõulumüsteerium“ etendub Eestis 25. novembril Jõhvi Kontserdimajas ja 26. novembril Alexela Kontserdimajas, pakkudes pimedal ajal silmadele enneolematut vaatemängu ning kõrvadele kauneid kõlasid.

Jõulud on aeg, kui kõik ootavad tõelist imet: midagi maagilist, muinasjutulist ja ebamaist – see kõik läheb nüüd täide! Külaline lumisest Peterburist Eugenia Zima, kes on ülieduka show „Muusika pimeduses“ autor, toob teieni uue programmi - „Muusika pimeduses: Jõulumüsteerium“.

See on ainulaadne etendus, kus virtuoossete muusikute akadeemiline esitlus põimub uusimate tehnoloogiatega. Selline kooslus ei jäta ühtegi kontserdi külastajat külmaks. „Muusika pimeduses: Jõulumüsteerium“ – see on kõrgeima kunsti ja uusimate tehnoloogiate sünergia.

Selles shows kõlavad parimad klassikalise muusika palad, mida saab õigusega nimetada muinasjutuliste jõulude ja uhke aastavahetuse kaunimaks muusikaks.

„Peterburi virtuooside“ muusikud loovad Eugenia Zima juhendamisel unustamatu õhtu, kus klassikalise muusika aarded lennutavad külalised tähtede paistel Leipzigi kõrgest kirikust, kus Bach lõi oma „Jõuluoratooriumi“, jõulutuledes Viini Straussi juurde, ja seejärel revolutsioonieelsesse Peterburi, kus Drosselmeyer jutustab Mašale salapärast raamatut.

Lumine hommik, karge õhtu, kuum punš, pakkepaberi sahin, soojad sõnad ja lähedaste naeratused – kõik see on kordumatu, soe jõuluatmosfäär, mida tahaks jagada vaid kõige lähedasemate inimestega.

„Muusika pimeduses: Jõulumüsteerium“ - see etendus läheb hinge nii klassikalise muusika austajatele, kuid ka neile, kes ei tunne klassikalisi teoseid kuigi hästi.
Samal ajal, kui virtuoossed muusikud esitlevad klassikalise muusika šedöövreid, käib laval kaasahaarav etendus: koreograafia, 3D mapping, motion video, laser- ja valgusshow.

Kui saalis kustutatakse valgus, siis meie maailmataju muutub ja algab tõeline maagia. Inimesed hakkavad saalis tihti nutma, kuid mitte sellepärast, et hinges on valu või neil on halb olla, vaid seetõttu, et erinevate tunnete ja avastuste gamma katab neid kui merelaine ja emotsioone on raske valitseda.

Eugenia Zima eelmine projekt „Classics in the Dark’“, mille ta lõi Peterburis ja esitles Planetaariumis, osutus ülimenukaks megashowks, kuhu olid kõik piletid välja müüdud!
Ka Alexela Kontserdimaja oli välja müüdud. Kuna inimeste huvi oli nii suur, siis otsustati selle ainulaadse projektiga jätkata ning tuua lavale tõeline jõulumuinasjutt!

Kontserdid, mis toimuvad, 25. ja 26. novembril, on suurepärane võimalus häälestada ennast jõulumeeleoluks: veeta koos oma lähedaste ja sõpradega imeline õhtu, mis viib teid muinasjutulisse jõulumaailma!

Esinevad:

Orkester - „Peterburi Virtuoosid”.
Solistid - Maria Litke ja Roman Arndt (Mihailovski teater ).
Koreograafia - Dmitri Olennikov, Jekaterina Sergejeva (TNT telekanali menuka tantsushow „Tantsud“ finalistid).
Idee autor, projekti kunstiline juht – Eugenia Zima.

25. november Jõhvi Kontserdimaja
26. november Alexela Kontserdimaja

Piletid leiad SIIT