Täna algas artistide taotlusvoor Tallinn Music Weeki juubelifestivali muusikaprogrammi


Tallinn Music Week 2017 avaõhtu
Tallinn Music Week 2017 avaõhtuFoto: Madis Veltman

Põhjamaade suurim uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) toimub tuleval kevadel 2.–8. aprillini. Kümnendat korda aset leidva linnafestivali muusikaprogrammi artistide taotlusvoor käivitus täna TMW kodulehel artist.tmw.ee.

Alates 1. septembrist kuni 1. novembri südaööni on avatud veebipõhine taotlusvoor muusikutele, kes soovivad TMW juubelifestivalil üles astuda. Avaldused on oodatud mistahes muusikastiilide esindajatelt; nii sooloartistidelt kui ansamblitelt, nii interpreetidelt kui heliloojatelt.

Terve nädala kestva linnafestivali tuumaks oleva kolmepäevase kontsertprogrammi koostab laekuvate esinemistaotluste põhjal TMW korraldustiim, kuhu kuuluvad Eesti muusikaettevõtete esindajad, ürituste korraldajad ja erinevate žanrite parimad asjatundjad.

Algselt eeskätt Eesti muusika tutvustamiseks loodud TMW on üheksa tegutsemisaasta jooksul kujunenud oluliseks väljundiks ka üleilma muusikakogukondadele. Viimasele festivalile laekus rekordarv esinemissoove ligi 1500 artistilt 59 riigist. Programmi kinnitati 250 artisti 30 riigist, teiste seas šoti multi-instrumentalist C Duncan, industriaalmuusika teerajaja-grupi Einstürzende Neubauteni asutajaliige Alexander Hacke, klaveritehnika-eksperimentaator Hauschka Saksamaalt, elektroonikaprodutsent Draper Inglismaalt ja elektropopi täht Jennie Abrahamson Rootsist. Eksootilisematest ja kaugematest riikidest olid kavas esindatud Cabo Verde (Roheneemesaare), Jaapani, Austraalia ja Ameerika Ühendriikide muusikud.

Seotud lood:

Eesti artiste kinnitati kavasse 133, juba rahvusvaheliselt tunnustatud nimedest tulevikutegijateni. TMW muusikatööstuse esindajatest delegaatide poolt valitud Telliskivi Loomelinnaku artisti-auhinna võitsid post-pop produtsent ja laulja Mart Avi, multiinstrumentalist Erki Pärnoja ning elektropopi artist NOËP. Telia ja TMW ühiselt korraldatud publikulemmiku valimisel sai enim hääli Eesti indierocki bänd The Boondocks. Kõik auhinnatud artistid esinevad eeloleval sügistalvel mitmeil rahvusvahelistel muusikafestivalidel, sealhulgas Moscow Music Weekil Venemaal, BuSH festivalil Ungaris ning Waves Vienna festivalil Austrias. Viimaste aastate jooksul TMW-l esinenud Eesti artistide riigipiire ületavatest saavutustest väärivad esile tõstmist ka TMW 2015 Wire artistipreemia võitja Maarja Nuudi ning pärimuskütte pundi Trad.Attack! esinemised olulistel maailmamuusika tähtsündmustel ning räppar Tommy Cashi edu nii rahvusvahelistel lavadel kui muusika- ja elustiilimeedias.

TMW 2017 kontserdid toimusid kokku ligi 80 laval üle linna. Lisaks õhtustele üritustele Balti Jaama tunnelist Kultuurikatlani toimus üle 100 pealelõunase linnalava-kontserdi ootamatutes paikades Uuskasutuskeskusest Nordic Hotel Forum hotelli sviidini.

Lisaks õhtustele kontsertidele toimuvad ka juubelifestivalil taas tasuta „Linnalava“ kontserdid, vestlussari „TMW jutud” ning restoranifestival „TMW maitsed”. Samuti jätkuvad TMW kunstiprogramm ning mitmesugused ettevõtmised avalikus linnaruumis.

TMW oluliseks osaks on ka kahepäevane konverents muusika- ning loovtööstuse tipptegijate osalusel. Muusikatööstuse esindajaist on konverentsil aegade jooksul üles astunud teiste seas plaadimärgi Sire Records (Madonna, Ramones) asutaja Seymour Stein, artisti-managerid Peter Jenner (Pink Floyd), Marie Dimberg (Roxette) jt, punkbändi The Slits liige Viv Albertine, Londoni esimene „öötsaar“ Amy Lamé, popkultuuriteoreetik Simon Reynolds jpt. Igal aastal osaleb konverentsil ka rahvusvahelise haardega muusika- ja kultuuriväljaannete, plaadifirmade ja agentuuride esindajaid ning festivalide talendikütte.

Esinemisavalduste esitamine TMW 2018 festivalile kestab kuni 1. novembrini 2017 TMW veebilehel artist.tmw.ee. Programmi kinnitatud artistide nimistu kuulutatakse välja 2018. aasta veebruari alguses.

TMW 2018 festivalipassid hinnaga 45 eurot ning konverentsi-ja festivalipassid hinnaga 150 eurot on müügil festivali veebipoes https://tmw.ee/store

Rannap Roostevaba maailm