Täna ilmus Metsatöllu kogumikplaat "Vana Jutuvestja Laulud": otsustasime, et vähemalt osa meie parimatest paladest vajab uut lihvi ja kogumist ühele uhkele verstapostile


Täna ilmus Metsatöllu kogumikplaat "Vana Jutuvestja Laulud": otsustasime, et vähemalt osa meie parimatest paladest vajab uut lihvi ja kogumist ühele uhkele verstapostile
Foto: pressimaterjal

Täna ilmus Metsatöllu kogumikplaat “Vana Jutuvestja Laulud“, millelt leiab tunnustatud koosseisu parimad palad ning septembris ilmunud uuele loole "Vimm" lisaks on plaadil maandunud veel üks ennekuulmata lugu.

Alates Metsatöllu kõige esimesest demoplaadist "Terast mis hangund me hinge" on 17. aasta jooksul ilmunud ansamblil oma muusikaga seitse täispikka stuudioalbumit, lisaks on Metsatöll üllitanud kontsertsalvestusi, DVD-sid, teinud koostööd väga heade heliloojate, muusikute, dirigentide ning laulukirjutajatega. Tuntumad neist; Kukerpillid, RAM, Veljo Tormis, Valter Ojakäär ei jäta kindlasti külmaks ei eesti- ega muumaalasi. Metsatöllu laulupagasis on pea sada oma laulu, lisaks paar tosinat seadet Eesti heast muusikast. Nüüd oli ülim aeg kokku panna üks kogumik "jutuvestja lauludest" – Metsatöllu loost ning mõtetest kõigest sellest, mis Metsatöllu südamel on.

”Meilt on mitut puhku küsitud, et millisel plaadil oli see või too lugu, mida te just mängisite. Millisel albumil oli see lugu, kus oli see refrään mis läks nii… Kaunis raske on soovitada kõiki plaate korraga, ka arusaam parimast helipildist muutub aja jooksul. Otsustasimegi nüüd, et vähemalt osa meie parimatest paladest, mida ikka ja alati on meilt küsitud, vajab uut ja värsket lihvi ning kogumist ühele uhkele Metsatöllu verstapostile, plaadile ”Vana Jutuvestja Laulud”," rääkis Lauri Õunapuu.

Seotud lood:

Metsatöllu kogumikplaadil on 14 vana ja head laulu, mis on kõik uuesti masterdatud Roundsound stuudios Keijo Koppeli käeall. Viie loo heliread on ka uuesti kokkumängitud. Samas stuudios on salvestatud ka kogumikul olevad kaks täiesti uut lugu: ”Vimm” ning ”Meri ja maa”. Plaat on tänasest müügil plaadipoodides üle Eesti nii CD, vinüüli kui ka kasseti kujul. Lisaks on kogumik saadaval enamikes digikanalites. Kuula kogumikplaati Spotifyst!

Täna esitletakse plaati Põlvas, Ööklubi Kinos, järgmisel reedel aga Tallinnas, Rock Cafes ning 26. novembril Tartus, lokaalis Rock’n’roll.