Tõnis Lukas Eesti Laulust: konkursi peaks nüüd vähemalt ühel korral tegema ainult eestikeelsetele lauludele

 (168)
Tõnis Lukas
Tõnis LukasFoto: Madis Veltman

Peagi algab taas uus Eesti Laulu hooaeg, mille eelmisel aastal võitis rootslane Victor Crone. Traditsiooniliselt on saates valitud võitja ka Eestit Eurovisionile esindama sõitnud. Tõnis Lukas leiab, et on aeg seda teguviisi muuta.

Lukas teatas sotisaalmeedias, et tema hinnangul peaks ERRi telesaates valitud laul olema eesti keeles, mis läheks suurepäraselt kokku ka Eesti Rahvusringhäälingu rolliga. "Eesti Laulu konkursi peaks nüüd vähemalt ühel korral tegema ainult eestikeelsetele lauludele. Sobib vägagi, sest see aasta on eesti keele aasta. Ja Eesti Rahvusringhäälingu rolliga läheb selline korraldamine ka hästi kokku."

Kui varasemalt on telesaates tähelepanu pööratud just sellele, milline laul kõige paremini Eurovisioni rahvusvahelisele lavale sobiks, siis Lukas leiab, et valides Eesti laulu ei peaks selline eesmärk üldse segajaks tulema. " Kuidas Eurovisioonile laul leitakse on juba omaette ooper - lõpuks võib ju ka tõlkida, aga ega eestikeelne laulgi seal laval väga kohatult kõlaks..."

Seotud lood:

ERR-i telehooaja avamisel tõdes Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula, et just välismaisel artistil on jõud, mida tihti vaid Eestis tuntud inimene ei saavuta. "Kindlasti on hästi suur positiivne jõud sellel lool ikkagi välismaine artist. Kui see oleks keegi meie kodumaine, siis arvatavasti sellise tulemuse najal Euroopas lood nii kaugele üldiselt ei jõua. Aga see, et Rootsi ja Taani pearaadiojaamad mängivad, see on väga hea,"vahendab Menu.