Tõnis Mägi oma suurimast hitist: see läks levima nagu kulutuli

 (5)
Tõnis Mägi oma kodu juures
Tõnis Mägi oma kodu juuresFoto: Anni Õnneleid

Eesti Vabariigi suure juubelisünnipäeva eel korraldas Raadio 2 rikkaliku muusikakonkursi ja kutsus kõiki üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu. Suures edetabelis pälvis teise koha "Koit", mille kohta ütles loo autor Tõnis Mägi, et muusikapala sündis kiiresti ning suurt tööd sellega polnud.

Tõnis Mägi meenutas Raadio 2’s, et loo “Koit” valmimisest möödub õige pea 30 aastat, vahendab Menu. “Ma olin Pärnu teatri fuajees, kus istusin klaveri taga ja mängisin, kuna mul oli pisut vaba aega,” sõnas ta ja kinnitas, et mingil hetkel hakkas üks motiiv arenema ning meloodia valmiski üpris kiiresti.

“Tekst tuli suhteliselt kiiresti, ma õhtul veel parandasin natukene, sõber Ott Arder tegi ka ühe paranduse ning siis see oligi valmis,” lisas Mägi. “Kui me olime laulu linti saanud, siis juba järgmisel päeval oli ta raadioeetris ning sealt läks see levima nagu kulutuli,” tõdes ta.

“Palju pärisheliloojad — mina pean end äärmiselt juhul laulukirjutajaks — on öelnud, et nad ei saa aru, kuidas äkitselt hakkavad noodid kokku jooksma, justkui ülevalt poolt antaks neid,” ütles Mägi ja nentis, et ta ei pea enam oma lugudele nii väga kaasa elama.