Tõrvas kantakse täna ette G. Verdi suurteos Reekviem


Aasta klassikalise muusika üks tippsündmusi G. Verdi Reekviem kantakse täna 200-liikmelise koosluse saatel ette Tõrva keskväljakul.

Suurkontserdiks saabus Eestisse ka Londoni Kuningliku Ooperi kunstiline juht David Gowland.

Ettekannet dirigeeriv Risto Joost kommenteeris, et teos on suur väljakutse nii kooridele, sümfooniaorkestrile kui solistidele. "Oleme teinud kõik selleks, et Reekviem kõlaks suursuguselt ja väärikalt, nii nagu G. Verdi seda luues ka mõelnud oli," lisas Risto Joost.

Eile hilisöösel lõpetati nädal aega kestnud spetsiaalse kontsersaali ehitus Tõrva keskväljakul.

Messa da Requiemi esmaettekandest möödub tänavu 145 aastat. Suurejoonelise muusikasündmuse toovad 15. juunil Tõrva keskväljakul meie kuulajateni Eesti Rahvusmeeskoor, Estonia Seltsi Segakoor, Voces Musicales ja Collegium Musicale. Solistidena astuvad üles Anush Hovhannisyan (sopran, Armeenia), Monika-Evelin Liiv (metsosopran, Eesti/Soome), Ji-Min Park (tenor, Lõuna-Korea), Krzysztof Szumanski (bassbariton, Poola). Lauljaid saadab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigeerib Risto Joost.

Teose ettekanne on lisaks Reekviemi enda juubelile pühendatud maestro Eri Klasi 80. sünniaastapäevale. Just Eri Klas dirigeeris 20 aastat tagasi samas senini Eesti suurimat vabaõhuooperit "Porgy ja Bess".

Rannap Roostevaba maailm