Type O Negative juunis Tallinnas

 (60)
Type O Negative

Piletid lähevad müüki ka Soomes, sest seal klubikontserti ei anta, mistõttu võib eeldada soomlaste kõrgendatud huvi siinse esinemise vastu.

Bändi debüütalbum “Slow, Deep and Hard” ilmus aastal 1991, laiem tuntus saavutati aastal 1993 albumiga “Bloody Kisses”.

Aastal 1996 ilmunud album “October Rust” saavutas juba kuldplaadi staatuse, tõustes Billboard Top 200 42. kohale. Just sellelt plaadilt pärineb ka bändi ehk kõige menukam lugu “My Girlfriends Girlfriend”.

1999a. ilmutas Type O Negative albumi “World Coming Down”, milles avaldub Peteri tolleaegne enesevihkamine ja depressioon. Plaadi läbivateks teemadeks said taas surm, uimastisõltuvus, depressioon ja suitsiid. Lood “Everyone I Love is Dead”, “Everything Dies”, “World Coming Down” ja “All Hallows Eve” peegeldavad Peter Steele’i tolleaegset meeleseisundit. Olenemata süngest temaatikast, jõudis plaat Billaboard Top 200 39. kohale.

2003. aastal ilmus “Life Is Killing Me”, 19.märtsil jõuab Euroopa poelettidele aga juba verivärske kogumik nimega “Dead Again”.

Type O Negative’i liider Peeter Steele’ile on omane väga must huumor ja otsekohene ütlemine. “Biitlid oleks raskustes “Sgt Pepper” ilmutamisega tänases muusikakliimas. Kogu see muusikatööstus on niivõrd tühi, kui veel olla saab. Type O Negative pole kunagi jälginud trende ja mul pole ka tahtmist seda teha,” ütleb Steele. Kenny Hickey lisab: “Oleme ajamasin — me ei liigu edasi, oleme need, kes me oleme. Eelistame, et meil pigem oleks kindel karjäär kui vaid hitid.”

Type O Negative on 18 aastaga säilitanud oma loomingus nihilistliku maailmavaate, seksi ja surma ülistuse ning pimestava vihatõrviku — kõik, mida kuulajad armastavad ja ootavad.

Piletid on müügil alates 14.märtsist Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades. Piiratud koguses sooduspileteid on võimalik osta vaid kauplustest Lasering (Pärnu mnt 39, Tallinn), Sabbra-Cadabra (Tatari 6, Tallinn) ja Liivamäe muusikariistad (Munga 11, Tartu) hinnaga 425 krooni. Ühele inimesele müüakse kuni 10 piletit.

Rannap Roostevaba maailm