Ülitervislik: 16 Grammy nominent Kitaro soovib lava taha orgaaniliselt kasvatatud Eesti toitu

 (1)
Ülitervislik: 16 Grammy nominent Kitaro soovib lava taha orgaaniliselt kasvatatud Eesti toitu
Pressimateralid

9. aprillil Nordea Kontserdimajas esinev meditatiivse muusika suurkuju Kitaro on oma lavatagustes nõudmistes rõhutanud, et soovib saada ainult orgaaniliselt valmistatud kohalikku toitu. Elektroonilise ja jaapani etnomuusika suurim ühendaja saabub Eestisse esmakordselt.

"Kitaro on ilmselt üks tervislikumalt toituvaid artiste, kes meid väisab," ütles Tallinna kontserdi produtsent Tiina Jokinen. "Ta sööb väga valitult, mediteerib palju ja on äärmiselt rahvuloova sõnumiga staar. Kui tavaliselt nõuab maailmatuuril olev artist väga rikkalikku ja üpris ebatervislikku toidulauda, siis Kitaro on selles plaanis absoluutne minimalist," lisas Tiina Jokinen.

16 Grammy auhinna nominent Kitaro sai tuntuks 1980ndatel oma originaalse muusikastiiliga, milles ta sidus ühte süntesaatori helid ja klassikalised pillid nagu flööt, viiul, trummid. Ta on välja andnud 24 albumit ja teinud erinevate programmidega 34 rahvusvahelist kontserttuuri. Artist on müünud ligi 20 miljonit plaati ning olnud Billboardi edetabelite tipus lugematuid kordi.

Seotud lood:

Kitaro kõrval paistavad samalaadses valdkonnas maailmas silma vaid paar nime – Jean-Michel Jarre ja Vangelis.

Kitaro muusikat tõstetakse esile, kui väga meditatiivset. Artist on rõhutanud, et ammutab kogu oma inspiratsiooni loodusest enesest.

Rannap Roostevaba maailm