Vaata, kes esinevad viiendal Viru Folgil!

 (2)
Vaata, kes esinevad viiendal Viru Folgil!
Foto: Rauno Salumets, Weekend.ee

Viies Viru Folk festival toimub sel aastal 10.-12. augustini ja loomulikult Käsmus.
Sedakorda pöördub festival tagasi oma juurte juurde ja on põhjamaise suunitlusega. Esinejaid on oodata nii Skandinaaviamaadest kui Põhja-Ameerikast ning loomulikult ei puudu ka kuhilatega mõnusat eesti autorimuusikat.

Nagu juba traditsiooniks saanud, kohtab Viru Folgil mitmeid välismaiseid artiste.
Kõige kaugemalt sõidab kohale Melanie Dekker (CAN), kes pakub kuulamiseks mitmekülgset autorimuusikat.

Venemaalt sõidavad kohale ansamblid Atlantida (RU)ja udmurdikeelne Chupai Eli (RU), põhja poolt tulevad meile aga folkiv koor Kuokkavieraat (FIN) ning "Allmaailma Haamrid" ehk Alamaailman Vasarat (FIN).

Viru Folgi programm:

REEDE 10.08
16:00 VINTERI LAVA: Tuuleviiul
16:00 RAHVAMAJA: KÄFF
17:00 INGMANI MERELAVA: Mantra Gora
18:00 KIRIK: Vinland
18:00 RAHVAMAJA: Moses Maimon (Bhairava Yoga). Loeng „Tantra – ida seksoloogia müsteerumid“
19:00 KIRJANIKE MAJA HOOV: Luuleõhtu
20:00 VINTERI LAVA: Tempera
20:00 PEALAVA: välisesineja, avaldame kevadel
20:00 METSALAVA: Atlantida (RU)
22:00 PEALAVA: Marko Matvere & VLÜ
22:00 RAHVAMAJA: Chupai Eli (RU) ENG
23:30 VINTERI LAVA: Kuokavieraat (FIN)
24:00 INGMANI MERELAVA: välisesineja, avaldame kevadel
24:00 METSALAVA: Legshaker
01:30 LAINELA KOHVIK: Tantsuklubi
01:30 RAHVAMAJA: No More Fridays

LAUPÄEV 11.08
11:00 RAHVAMAJA: KÄFF
13:00 INGMANI MERELAVA: Tane Mahuta
13:00 RAHVAMAJA: Greip
15:00 PEALAVA: Gjängstas Päradais
15:00 KIRJANIKE MAJA HOOV: Taavi Peterson & Üdi
17:00 RAHVAMAJA: Elvin`s Tales
17:00 METSALAVA: Bombillaz
17:00 KIRJANIKE MAJA HOOV: Kuokavieraat (FIN)
18:00 PEALAVA: Alamaailman Vasarat (FIN) ENG
18:00 KIRIK: Gita
20:00 RAHVAMAJA: Ukerdajad
20:00 METSALAVA: Moskva-Odessa
20:00 KIRIK: Arne Lauri & Gandharvika „Pilvede pääl“
22:00 PEALAVA: Dagö feat Evelin Võigemast & Hele Kõrve
22:00 RAHVAMAJA: Laulu- ja tantsutuba: Triinu Taul ja Tiinamai Keskpaik
22:00 VINTERI LAVA: Pööloy Gläänz
23:30 VINTERI LAVA: KÄFF. Nostalgiapooltund
24:00 INGMANI MERELAVA: Melanie Dekker (CAN) ENG
24:00 METSALAVA: Zetod
01:30 LAINELA KOHVIK: Tantsuklubi
01:30 RAHVAMAJA: Helen Anvelti autorikava „Selgusest ja armastusest“

PÜHAPÄEV 12.08
11:00 RAHVAMAJA: KÄFF
11:00 VINTERI LAVA: VEM
13:00 INGMANI MERELAVA: Jaagup Kreem, Tiit Kikas, Taavi Langi: Juhan Viidingu laulud 14:00 RAHVAMAJA: Wigla
15:00 PEALAVA: Kõiksuse laul
15:00 KIRJANIKE MAJA HOOV: Ülle Lichtfeldt ja Teater Tuuleveski
17:00 RAHVAMAJA: Sooäär, Vaigla, Ruben. Miina Härma radadel
17:00 KIRJANIKE MAJA HOOV: Bonzo, Pehk & Päss
18:00 INGMANI MERELAVA: Jäääär feat Jaanus Nõgisto
18:00 KIRIK: Duo Tuulikki ja Johanna
20:00 PEALAVA: Untsakad & sõbrad