VAATA UUESTI: Erki Pärnoja mängib ja räägib hingelt ära: muusikute elu võlus mind juba hästi väiksena ära!


Laupäeval astusid showcase-stiilis maratonkontserdil üles kõik noored Eesti muusikud, kes on pälvinud Noore Jazzitalendi tunnustuse, tuues lavale oma lemmikkoosseisu ja esitades lugusid, mis peegeldavad nende tänast muusikalist palet. Galakontsert oli eriprojekt, mis loodi spetsiaalselt Jazzkaare 25. juubeli tähistamiseks. Üks artistidest, Ewert and The Two Dragonsi kitarrist ja helilooja Erki Pärnoja, paljastas kontserdi eel pisut oma hingeelu, minevikku ja ka seda, kuidas ta muusikani üleüldse jõudis.

"Kui ma olin väga väike, siis mu onu oli rokkstaar," muigab Erki. "See oli väga mugav, kodu oli koguaeg pille täis, muusikuid vooris edasi-tagasi ja see võlus mind juba hästi väiksena ära. Pillid, muusikud ja need jutud, mida arutati hommikuni köögilaua taga. Tundus kõik väga põnev," meenutab ta.

"Päris väiksena jäi pillimäng aga selliseks, et võtsin lihtsalt koti seest kitarri ja läksin peegli ette vaatama, kuidas see välja näeb käes," kirjeldab ta edasi tunnistades, et tõeline huvi pillimängu vastu sai alguse mõnevõrra hilisemas nooruses.

Eesti Noore Jazzitalendi tiitel tuli Erkile üllatusena. "Ma päris täpselt ei teadnud, mis see on ja mille eest. See oli sel ajal, kui õppisin Rootsis. See rõõm oli väga-väga suur võimaluse üle, et jess, ma saan tulla oma Rootsi bändiga siia ja näidata, millega ma olen tegelnud, mida olen otsinud ja olen leidnud ja mida pole leidnud!" paljastab ta avameelselt.

Alates 2007. aastast on võitjad olnud Erki Pärnoja, Kadri Voorand, Sofia Rubina, Peedu Kass, Joel-Rasmus Remmel, Kaspar Kalluste ja Holger Marjamaa.

Rannap Roostevaba maailm