VIDEO | AC/DC ja Beethoven koos ehk maailma kuulsaim showpianist Peter Bence avaldas oma tõlgenduse loost "Thunderstruck"

 (2)

Eelmisel aastal Eestis väljamüüdud show andnud ja juba 3. oktoobril taas Alexela Kontserdimajas ülesastuv maailma kuulsaim showpianist Peter Bence avaldas loo "Thunderstruck", millega väledaim klavermängija näitab mis juhtub kui panna kokku AC/DC rockiklassika ja Beethoveni kuupaistesonaat.

Peter Bence on rokkiv klaverivirtuoos, kes on elavaks tõestuseks sellele, et klassikaline klaverimuusika on kõike muud kui igav - oma kontserdil segab ta muusikalised žanrid haaravaks etenduseks. Oma jõulise lähenemisega popmuusikale toob ta kontserdisaalidesse nii noori kui vanu. Bence ütleb ise, et eksperimenteerib kõigega, mida klaver talle pakub - kogu klaverikorpus on haaratud mängu. See on teatraalne show, kus tempo on kruvitud maksimumi. Popmuusikatöötlused kõlavad uues ja erakordses esituses, mis ei jäta ühtegi kuulajat ükskõikseks. Bence’i sõnul on tema eesmärk veenda ka nooremaid kuulajaid selles, et klaver on tõeliselt äge instrument ja täissaalid on selle kinnituseks.

Bence on kui Usain Bolt klaveri taga, kellele tänaseni pole vastast. 2012. aasta jaanuaris kroonis Guinnessi Rekorditeraamat ta maailma kiireimaks pianistiks. Bence’i skoor oli 765 klahvilööki minutis, mida tänase päevani pole keegi suutnud üle lüüa.

Peter Bence esineb Alexela Kontserdimajas juba 3. oktoobril, piletid kontserdile on müügil Piletilevis.