VIDEO | Heli Lääts 2016. aastal elutööpreemiat vastu võttes: me kunagi ei tea, mis elu meil tuua võib, aga see tuleb alati kindlalt kõik vastu võtta


2016. aasta kevadel toimus Kadrioru lossis auhinnatseremoonia Kuldne Plaat 2016, kus panuse eest Eesti popmuusikasse sai auhinna tänaseks päevaks meie seast lahkunud estraaditäht Heli Lääts. Auhinna oma kallile kolleegile andis üle Uno Loop.

“Ma tean, et sinu jaoks on kõik need meened-värgid-medalid liiga väikese tähtsusega,” sõnas Uno Loop auhinda üle andes. “Tahaksin sulle anda ühe plaadi üle, mille sa võid kodus panna nähtavale kohale välja, et järeltulijad saaksid öelda, et nende vanavanavanavanavanavanaema oli ikka kõva laulja küll!”

Heli Lääts oli saadud elutööpreemiast äärmiselt liigutatud: “Pean ütlema, et tänane päev on eriline päev, sest meie ja teie kõik koos võiksime pühitseda täna selle laulu juubelit, mida ma juba kuuskümmend aastat olen laulnud,” lausus Lääts auhinda vastu võttes ja viitas oma hittloole “Ei me ette tea”. “Sest ega ma tõesti ei teadnud, et mis mind siin täna ootab.”

“Tänan Eesti rahvast, kes nii kannatlikult kuuskümmend aastat minuga peaaegu igal kontserdil seda sama laulu kaasa on laulnud. Me kunagi ei tea, mis elu meil tuua võib, aga toob, mis ta toob — see tuleb alati kindlalt kõik vastu võtta ja olgem rõõmsad selle üle, mis meile on antud," lisas lauljanna.

Vaata videot!