VIDEO: Müsteerium! Miks kutsub 80ndate menuloo "Susanna" video Eesti numbritele helistama?

 (35)
Vaata ise!

Publiku vihjeliinile saabus põnev infokild, et 80ndatel kõvasti Eesti rahva jalga tatsuma löönud Hollandi kollektiivi VOF de Kunst ehk inglisepäraselt The Art Company hittloo "Susanna" muusikavideos kutsutakse inimesi sulaselges eesti keeles stuudiotelefonidele helistama.

Asusime asja pisut uurima ning esimesed niidiotsad juhatasid otse loomulikult ETVsse, sest palju neid stuudioid siinmail ikka on ning pealegi on numbrid selgelt ETV omad.

ETV meelelahutustoimetuse juht Mart Normet, kes samuti põnevast juhtumist intrigeeritud sai, pakkus omalt poolt välja, et tegu võis olla mõne "Öö TV" või "Jah! show" klipiga, mis kohaliku tele jaoks sai kokku monteeritud ning siis omapäi netis rännates juhtumisi loo "ametliku" videona kanda kinnitas.

"Video ise ei ole kindlasti meil Eestis tehtud. Tõenäoliselt on stuudiotelefonide plaan (tüdruk telefoniputkas + numbrid) peale monteeritud ja telefoninumbrid olid siis ETV-s tõesti niisugused.
Ja tundub, et peale on monteeritud ka tüdruku suur plaan," analüüsis Normet klippi ning pakkus, et tegu võis olla neljast ühe omal ajal ETVs tegutsenud muusikavideomeistri ehk Suviste, Kõsteri, Piheli või Kirsi kätetööga.