VIDEO | Vaistud viisid võidule! Autistlik laulja üllatas Ameerika talendisaate kohtunikke


Ülimenuka telesaate “America’s Got Talent” uueks võitjaks laulis end Californias sündinud Kodi Lee, kes soovib ühe miljoni dollarilise auhinnaraha eest osta erinevat värvi tiibklavereid. Finaalis esitas ta dueti Leona Lewisega.

Lisaks endassesulgumist põhjustavale autismile sündis Kodi ka nägemisnärvi hüpoplaasiaga, mistõttu puudub tal silmanägemine. Rahva südamed võitis siiski noormehe inglihääl ning muusikaline vaist.

Nimelt on 22-aastasel pianistil audiofotograafiline mälu, ehk mistahes muusikaline pala jääb talle meelde kõigest ühe kuulamisega. Tema muusikalisesse repertuaari kuuluvad stiilidena peamiselt rock, jazz, R&B ning popp. “Ma tundsin teie armastust ja tuge ning ma ei jõua ära oodata, mida tulevik toob,” ütleb Kodi Instagrami postituses.

Suure konkurentsiga talendisaade polnud siiski noormehe debüüt. Tema muusikaline karjäär sai alguse väiksematel üritustel näiteks restoranides ja venikeldrites. Tänaseks kutsuti noormees esinema prestiižikasse Carnegie Hall kontsertisaali New Yorgis.