VIDEO | Wild Disease avaldas oma sünnipäeva puhul fännidele kingituseks uue albumi!


Põhja-Tallinna räppar Jaanus Saks, artistinimega Wild Disease on valmis saanud värske sooloalbumi "Dekaad". Viimase kümne aasta jooksul valminud lugudest koosnev album sisaldab 21 erinevat lugu, neist üks, "kus algas me tee", sai täna ka videoga fännide rõõmuks avaldatud.

"2019 oligi see aasta, kus ma kogusin kõik oma tehtud materjali kokku ja hakkasin seda üle vaatama ja kokku panema. Nii palju erinevad projekte oli vaja üles otsida ja taustad üle nokitseda - mõte oli küps ja otsustasin kümne aasta jooksul tehtud materjali kokku panna ja albumiks vormistada." räägib Wild.

Albumi leiad kuulamiseks Spotifyst SIIT

"Suure tõuke andsid ka muidugi sõbrad, kes ikka surusid ja surusid ja surusid, et ma lõpuks ära teeksin selle."

Mehe 34. sünnipäeval ilmavalgust nägev album ilmub esialgu digitaalselt, aga väiksed mõtted ja plaanid on ka muusika kollektsionääre rõõmustada limiteeritud koguse füüsiliste helikandjate näol.

"Avaldamise kuupäevaks valisin oma sünnipäeva, sest täpselt siis saab 10 aastat loost "Igavene tuli", mis minu soololugudest jõudis ka hiljem video näol YouTube'i," selgitab Saks.

Albumil teevad kaasa Risto Vürst, Maia Vahtramäe, AG, Johanna Randmann, Ines, Uku Suviste, Jana Liisa Johannson, Märten Männiste, Heliis Reinmägi, Sky pluss hommikuprogramm, Laura Poom ja Jessica Saks.

Produtsentidena on albumi biite loonud Wild Disease ise, Siim Ilves, Hannes Agur Vellend, Ilja Antonov ja Ardi Kaljuvee.