Whitney Houstonit meenutatakse Eestis galakontsertidega

 (2)
Whitney Houstonit meenutatakse Eestis galakontsertidega
Reuters/Scanpix

Veebruaris lahkus meie seast kõigest 48-aastasena läbi aegade üks edukamaid naislauljaid Whitney Houston.
Ka Eestis on lauljanna surm tekitanud tugevat järelkaja ning tuntud Eesti muusikud on popdiiva mälestuseks otsustanud korraldada galakontserdi "We will always love you", mille raames tulevad esitusele tuntud laulud Whitney Houstoni repertuaarist.

Tallinna, Tartu ja Pärnu kontserdimajadesse jõudvas projektis astuvad üles Dave Benton, Birgit Õigemeel, Kristjan Kasearu, Rosanna Lints, Kaire Vilgats ja Kare Kauks koos tütrega. Lisaks ansambel Raul Vaigla juhtimisel ning WAF koor.

"Olen Whitney Houstoni muusikat armastanud pisikest peale, mäletan kuidas koos emaga vaatasime "Ihukaitsjat" ja nutsime, kuidas sõitsime Saaremaale vanaemale külla ja kuulasime Whitney plaati, mäletan kuidas "I will always love you" oli minu jaoks nii võimas laul, et igakord seda kuulates tõusid ihukarvad püsti," meenutas Birgit Õigemeel.

"Usun, et Whitney teeb eriliseks see, et ta elab mitme generatsiooni inimeste südames."

"Olime Otsakooli ajal Maikeniga suured Whitney fännid - üürgasime lauluklassis sageli kõrgeid noote (mis meil sugugi samamoodi kui Whitneyl välja ei kukkunud) kuni mööduv õppealajuhataja meile "loomahäälte" eest märkuse tegi. Whitney`l polnud asjata hüüdnimi "the voice" - hääl, seletamatult ilus ja võimas. Vähe on inimesi kellel teda kuulates kananahk ihule ei teki," meenutas projekti kunstiline juht Kaire Vilgats.

Kontserdid toimuvad:

14.04 Nokia Kontserdimaja, Tallinn

18.04 Vanemuise Kontserdimaja, Tartu

04.05 Pärnu Kontserdimaja

Algus kõikjal kell 19.00.

Esitusele tulevad teiste seas sellised hitid nagu "I Will Always Love You", "I Have Nothing", "I Wanna Dance With Somebody", "Greatest Love of All", "How Will I Know" jpt.

Rannap Roostevaba maailm