FOTO | Õhtu täht! Soome esileedi tuli presidendiballile vana kleidiga, mis on kavalalt ümber tehtud

 (84)
FOTO | Õhtu täht! Soome esileedi tuli presidendiballile vana kleidiga, mis on kavalalt ümber tehtud
Scanpix

Täna tähistab meie põhjanaaber Soome 102. vabariigi aastapäeva. Sel puhul toimub loomulikult ka presidendi Sauli Niinistö vastuvõtt, kuhu tema kaunis kaasa Jenni Haukio otsustas sel aastal valida fuksia värvi kleidi.

Meie põhjanaabrite juures on esileedi kleidivalik väga tähtis ja selle kohta uuriti presidendi käest juba eelmisel nädalal. Niinistö avalikustas toona vaid seda, et tema kaasa kleit ei ole väga paljastav.

Selgus, et Haukio otsustas kapist välja otsida 2015. aastal ballile kantud kleidi, kuid seekord on ta muutnud küllaltki paljastava kleidi palju tagasihoidlikumaks. Kui neli aastat tagasi oli esileedi vasak õlg paljas, siis sel aastal on ta otsustanud selle ära katta.

Tänavuse presidendiballi teemaks on valitud info ja ühiskondlik diskussioon ning kindlasti kajastub see õhtu vältel mitmete kleitide temaatikas.

Eelmisel presidendiballil oli Haukio kleit palju tagasihoidlikum ning see sai üle maailma kajastust, sest tegemist oli väga loodussõbraliku riideesemega. Nimelt oli Emma Saarnio ja Helmi Liikanen poolt disainitud valge kleit tehtud kasepuust.

2018. aasta kleit. Foto: Twitter / @TPKansila