FOTOD: Argo Vals kandis Viljandi Kitarrifestivalil ette oma uue albumi "Nokturn"


Argo Valsi plaadiesitlus
Argo Valsi plaadiesitlusFoto: Eliisa Vellama

Noort kitarristi ja heliloojat Argo Valsi on peetud üheks olulisemaks klotsiks Eesti süvasuunitlusega instrumentaalpopis ning Viljandi Kitarrifestivalil kandis ta esmakordselt ette albumi „Nokturn“, mis on inspireeritud ööst ja minuteist koidu eel. Ja nagu põhjamaistele muutuvaile öödele kohane, leidis kontserdilt lisaks tähistaevalikult rahustavatele paladele kuni -35–kraadiseid raputavaid torme.

Valso mitmenäoline instrumentaalmuusika, kus tõmbuvad ja tõukuvad tunnetuslikult jazz-ile, ambient-ile, elektroonikale ja math rock-ile omased helimaailmad, on rajanud Argole esinemisteid Eesti Vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtule, levimuusikafestivalile Positivus, mitmenädalasele kontserdituurile Venemaal või ka augustikuu suveõhtule Tahkuna tuletornis.

Nimekirja Argo Vals Bandi esinemiskohtadest võib pidada sama väärikaks, kuid arvult märksa ahtamaks. Ometi on need vähesed kontserdid lisaks kohalikele ajakirjanikele andnud kiitvat kõneainet ka ajalehele The Guardian või Ameerika ühele juhtivale indie-muusika raadiojaamale KCRW.

Lisainfo SIIT