FOTOD: Draakoni galeriis avas näituse villateki-jakkidega kuulsust kogunud ja Vogue'i poolt tunnustatud rõivapoetess Marit Ilison


Marit Ilisoni uue moekollektsiooni külalised
Marit Ilisoni uue moekollektsiooni külalisedFoto: Heiki Rebane

Täna avas "Vogue Talent" ja Kristjan Raua preemia laureaat Marit Ilison Tallinnas Draakoni galeriis isiknäituse "Longing For Sleep".

Marit Ilisoni kollektsioon “Longing For Sleep” on mitmekülgset rahvusvahelist tähelepanu ja tunnustust pälvinud kontseptuaalne moekollektsioon, mis on inspireeritud talvisest pimedast ajast ning autori igikestvast soovist sel ajal kauem ja rohkem magada. Kollektsioon on valmistatud nostalgilistest mustrilistest villastest tekkidest ning seest poolt kaunistatud rikkalikult säravate pärltikanditega.

Marit Ilisoni ainulaadne lähenemine, mis põimib omavahel disaineri kultuurilise tausta ja isiklikud tunded keskkonnasäästliku disaini ja kontseptuaalse kunstilise lähenemisega on sel aastal püüdnud pilke nii Londoni Moenädalal, mainekal Hyères moekonkursil kui ka ainulaadsel ORIGIN Passion&Beliefs messil, kus avastas brändi maailma tipp-moebutiigi Luisa Via Roma peasisseostja Silvano Vangi.

Prantsuse haute couture ajakirja Stiletto poolt “tõeliseks rõivastuse poetessiks” tituleeritud Ilisoni ainulaadne stiil on toonud talle ka Itaalia Vogue’i “Vogue TALENT 2014” tiitli. Kevadel premeeriti Ilisoni Kristjan Raua nimelise kunstipreemiaga ning hetkel on Ilison nomineeritud nii noore disaineri auhinnale SÄSI kui ka moedisaini auhinnale Hõbenõel.

Seotud lood:

Marit Ilison on vabakutseline kunstnik ja disainer ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Ilisoni töid on teiste seas kajastanud väljaanded The New York Times, Vogue Paris, Vogue Italy ja Women’s Wear Daily.

Näitus jääb avatuks 20. septembrini 2014.