FOTOD | Esilinastus Priit Pääsukese dokumentaalfilm "Tõnis Mägi. Vaikus valguses"


Tõnis Mägi Vaikus valguses filmi esilinastus
Tõnis Mägi Vaikus valguses filmi esilinastusFoto: Karli Saul

Teisipäeval jõudis esmakordselt vaatajate ette dokumentaalfilm „Tõnis Mägi. Vaikus valguses“, mis portreteerib armastatud lauljat ja heliloojat.

„Tõnis Mägi. Vaikus valguses“ on dokumentaalfilm Eesti muusika elavast legendist, kes ühegi kaasmaalase jaoks pikemat tutvustamist ei vaja. Tegemist on mehega, kes säras aastakümneid mitte ainult kodumaa vaid kogu kunagise Nõukogude Liidu rokitaevas ning kellest hiljem sai taasiseseisvumisaja suurim ja eesti rahvast kõige jõulisemalt ühendav laulik.

Läbi värvika elu mitmetahuliste keerdkäikude on Tõnis Mägi jõudnud äärmiselt põneva maailmatunnetuseni, millest on kantud ka tema looming. Film annab vaatajale võimaluse õige lähedalt piiluda helilooja salapärasesse maailma ning olla kaasreisijaks teekonnal, mis muusikut inspireerib. Me näeme, kuidas sünnivad tema laulud ja saame kuulda mismoodi autor ise oma loomingut lahti mõtestab. Igas loos peegeldub Tõnis Mägi isemoodi maailm, kajastuvad erinevad hetked tema elust ja Eesti kultuuriloost.

Sõna saavad ka Tõnis Mägi lähedased, teiste seas abikaasa Kärt Johanson, tütred Liidia ja Mirt, kolleeg Sven Grünberg ning põlisameeriklasest sõber Rupert Encinas ehk Lendav Kotkas.