FOTOD | Glamuurne Moutai Hiina uusaastapidu tõi kokku tuntud näod


4. veebruari õhtutundidel toimus prestiižses Tallinna kesklinna kokteilibaaris D’Boiss Hiina luksusbrändi Moutai tutvustusõhtu ja Hiina uusaastapidu. Täna alanud Kollase Maasea Aasta võttis vastu Eesti ühiskonna koorekiht: äri- ja loomeinimesed, poliitikud, ajakirjanikud, baarmenid ja hea maitse austajad.

Peo meeleolu lõi DJ Erkki Sarapuu ja terve õhtu vältel degusteerisid külalised Hiina ühe tunnustatuima brändi Moutai sorgoviinaga segatud kokteile.

Moutai on eestlaste jaoks veel vähetuntud luksuslik alkohoolne jook, mida valmistatakse eksklusiivselt Hiinas Maotai linnas. Joogi valmistamine kestab aastaid. Esimese aastal destilleeritakse sorgoviina 9 korda. Seejärel hoitakse jooki kolm aastat portselanvaatides. Kõige väärtuslikumaks alkoholibrändiks nimetatud Moutai on maailma suurima rahvaarvuga riigis kõrgelt hinnatud – seda pakutakse ametlikel üritustel ja kõrgete väliskülaliste vastuvõttudel. Lisaks on see ainus alkohoolne jook, mida Hiina diplomaadid ametlikel välisvisiitidel partneritele kingivad.