FOTOD JA VIDEO: Enneolematu virtuaalne lahing! Sajad kohalikud arvutimängijad kogunesid Mängude ÖÖle võistlema ja lustima

 (2)

15. oktoobri hilisõhtul toimus Solaris keskuse Apollo Kinos videomängude viimaseid trende ja tipptehnikat tutvustav üritus MängudeÖÖ, kus selgus esmakordselt ka Eesti parim virtuaaljalgpallur, –korvpallur ja –võitleja.

Terve öö kõigis kinosaalides toimunud MängudeÖÖ on viie tegutsemisaastaga kasvanud valdkonna tippsündmuseks, kus tutvustatakse nii virtuaalse meelelahutuse viimaseid trende, põnevaid tehnikavidinaid kui ka eestlaste endi loodud indie-mänge.

Mängurid panid oma oskused proovile nii FIFA 17, Mortal Kombat XL, NBA 2K17 kui ka mitmetes teistes populaarsetes mängudes. Lisaks sai näha, mida suudavad HTC Vive ja Oculus Rift virtuaalreaalsusprillide vingeimad mudelid.


Lisaks pingelistele võistlustele ja esitlustele toimus MängudeÖÖl ka mitmeid teemakohaseid vestlusringe ning loenguid, kus said sõna valdkonna tipparendajad ja eksperdid. Näiteks saadi teada, kas videomängudest on saamas moodne romaanikunst, kuidas kasutada virtuaalreaalsust teraapias või millist positiivset mõju võiks tulevikus inimestele tuua videomängude mängimine.