FOTOD | Kõik klubihundid kohal! Peosari Grind esitles Kinos Sõprus eksklusiivset dokumentaali


Kaheksa aastat tagasi Pärnus alguse saanud ning peatselt pealinna kolinud elektroonilise muusika peosari Grind, mis kostitab igal kuul muusikasõpru suurnimedega kodu- ja välismaalt, on kasvanud edukaimaks omataoliseks järjepidevaks sündmuseks Eestis. Ajaloolised hetked ja värsked kaadrid Grindi telgitagustest, lava pealt ja publikust ühes Grindi erisündmustega on jäädvustatud filmilindile, mis linastus ühekordselt möödunud reedel.

Grind kasvas välja kolme Pärnust pärit sõbra ühisest huvist muusika vastu. „Kõik sai aastaid tagasi alguse ühest Facebooki grupist, kuhu muusikat koguma ja jagama hakkasime,“ lausus Kaarel Sein, üks Grindi asutajatest. „Jagasime grupis Joosep Järvesaare ja Mihkel Sillaotsaga peamiselt värsket trummi ja bassi, tekkis järgijaskond, võib vist isegi öelda, et fännibaas ning sealt edasi on juba ajalugu. Kolisime peosarja Tallinnasse, Pärnusse jäid suvised Beach Grindi rannafestivalid ning veebruaris toimus järjekorras esimene Winter Grind,“ rääkis Sein peosarja sünniloost ja arengust.

Grindi dokumentaal tõi vaatajate ette palju enneavaldamata materjali telgitagustest kaadritest personaalsete telefonivideoteni ning loomulikult ei jäänud nägemata ka legendaarsed loosivideod, kus Joosep Järvesaar erinevateks karakteriteks riietatuna humoorikates videotes pileteid loosis. Lisaks jõudsid ekraanile intervjuud teiste seas Netsky (BE), Knife Party (AU), Sigma (UK), London Electricity (UK), Pendulumi (AU), Sub Focuse (UK) ja paljude teistega, kes aastate jooksul peosarja raames üles astunud on. Enam kui saja sündmuse jooksul on korraldajad Eestisse toonud üle 150 välismaise artisti ning olnud kasvulavaks kümnetele kohalikele plaadikeerutajatele.

Vaata, kes eksklusiivset dokumentaalfilmi linastust väisasid!