FOTOD: Kultuuri nimel säärt väristama! Tuntud Eesti tegijad suundusid üllal eesmärgil motikate seljas Tallinnast Viljandisse

 (6)

Täna hommikul kogunesid tuntud kultuuriinimesed juba üheksandat aastat mootorratastel Rahvusooper Estonia ette, et koguda raha eesti kultuuriga seotud objektide jaoks.

Kultuurne Motobande on Estonia Seltsi poolt korraldatud heategevuslik motorännak, milles osalevad Eesti rock- ja pärimusmuusikud, sümfoonikud, näitlejad, produtsendid ning disainerid, kelle ühiseks hobiks on motomatkamine. Sõitjad maksavad toidu, kütuse ja majutuse eest ise, headelt annetajatelt saadud raha läheb heategevuseks.

Tänavu toetatakse Viljandi Noortekeskuse valguspargi rajamist 4000 euroga, mis antakse üle Viljandi Hansapäevade lõputseremoonial. Kohaletulnud lastele jagatakse ohutusteemalisi kingitusi, et nad liikluses paremini nähtavad oleksid.

Koguneti kell 10, kus kohtuti kaasaelajatega ning jagati intervjuusid ning autogramme. Seejärel istuti sadullasse ning võeti suund Viljandi poola, mööda Estonia puiesteed ja ümber Kaarli kiriku Pärnu maanteele, et paari tunni pärast Viljandis Hansapäevade lõpetamisel finišeerida.