FOTOD | Onu Bella esitles uut kaksikromaani "Tappa prostatavähk", mis kõneleb tema võitlusest vähiga

 (11)
Onu Bella raamatuesitlus
Onu Bella raamatuesitlusFoto: Ilmar Saabas

Täna õhtul esitles Onu Bella oma uut kaksikromaani "Tappa prostatavähk", milles kuulus muusik, kirjanik ja üleüldse eesti popkultuuri ülisügava jälje jätnud mees räägib, kuidas ta ei anna alla vaatamata sellele, et tal on vähk.

Onu Bella autobiograafiline kaheosaline teos on halastamatult aus käsitlus sellest, mida hakkab läbi elama seni täiesti terve mees, kes vaatamata regulaarselt arsti juures käimisele saab eesnäärmevähi diagnoosi. Ilukirjanduse ja fantaasiaelementide kõrval jookseb romaanis armastatud meelelahutustegelase enda lugu, mis on pehmelt öeldes võigas.

Arstide süvenematuse, hoolimatuse ja stampides kinni olemise tõttu muutub 50-aastase mehe elu seoses operatsiooniga täielikult. Lubatud ja loodetud kiiret paranemist ei tule ega hakkagi tulema. Ent elama peab – mähkmed püksis, antidepressandid igapäevaseks neelamiseks taskus, abielumehe rõõmude nautimine igaveseks lõpetatud. Raamat räägib ausalt, mis ja kuidas hakkab mehe elu sellises olukorras olema. Oma keemikuharidusest lähtuvalt on autor äärmiselt süvitsi käsitlenud ka raviprotseduuride ja ravimite toimet ning spetsiifikat.

Vaata, kes mehe värske kirjatöö esitlust väisasid!