FOTOD: Põnev sagimine! Tallinna kesklinnas toimuvad "Seltsimees laps" võtted tekitasid liiklejatele ajamasinasse sattumise tunde


Täna köitsid Tallinna kesklinnas Draamateatri juures möödakäijate tähelepanu filmi “Seltsimees laps” võtted. Proovivõteteks suleti tänav iga mõne aja tagant paariks minutiks jalakäijatele, kel õnnestus keset oma päeva argitegemisi näha ka põnevaid poole sajandi taguseid autosid ja muud ajastutruud kraami, mis suisa ajamasinasse sattumise tunde võisid tekitada.

"Seltsimees laps" on Eesti riigi sajanda sünnipäeva mängufilmikonkursi võidufilm, millega režissöör Moonika Siimets teeb oma kauaoodatud pika filmi debüüdi. Film põhineb Leelo Tungla autobiograafilistel raamatutel "Seltsimees laps" ja "Samet ja saepuru" ning režissööri sõnul on tegu tragikomöödiaga, kus üks silm naerab ja teine nutab.

Tegevus toimub aastal 1950 Nõukogude Eestis, mil stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel. Kuueaastase Leelo silme all arreteeritakse tema koolidirektorist ema ja saadetakse Siberi vangilaagrisse. "Kui sa oled hea laps, siis tulen ma varsti tagasi," on ema viimased sõnad, enne kui ta püssimeeste saatel ära viiakse. Leelo hinge sugeneb hirm, et just tema on ema äraviimises süüdi, sest ta polnud piisavalt hea. Samal ajal kostavad raadiost helged propagandalaulud, õues marsivad õnnelikud pioneerid, kodu aga piirab NKVD uurija ning Leelo kuuleb pealt täiskasvanute hirme vangilaagritest ja küüditamistest. Selles kahepalgelises maailmas püüab Leelo ema tagasituleku nimel olla võimalikult tubli, kuid satub üha uutesse sekeldustesse ja aina segasem näib seegi, mida hea laps olemine tegelikult tähendab.

Seotud lood:

Leelot mängib Helena Maria Reisner, tema isa Tambet Tuisk ja ema Eva Koldits. Õpetaja Ljudmilla ossa on kavandatud Eesti päritolu vene näitleja Julia Aug, kes kuulub Venemaal filminäitlejate absoluutsesse tippu.

1,5 miljoni euro suuruse eelarvega filmi produtsent on Riina Sildos, operaator Rein Kotov ja kunstnik Jaagup Roomet.