FOTOD | Põnev! Vaata, kuidas muudeti Leedu linn telesarja tarbeks hoopis Tšernobõliks

 (15)
FOTOD | Põnev! Vaata, kuidas muudeti Leedu linn telesarja tarbeks hoopis Tšernobõliks
Scanpix

Põnevust otsivad hulljulged ei pea enam Tšernobõli nägemiseks ilmtingimata Ukrainasse põrutama, vaid väga sarnase kogemuse saab nüüdsest kätte hoopis Leedus. Maailma vallutava teleseriaali "Tšernobõli" võttepaika hakati otsima juba 2016. aastal ning tegijate soovidele vastav asukoht leiti Baltimaadest.

Enamus filmimst toimus Ignalina tuumajaamas ning selle ümbruses. Kuid sarjategijad tunnistasid, et filmimine sellises asukohas polnud just mee lakkumine, sest antud jaama hakatakse sulgema ning seetõttu oli töötajatel endal palju sagimist ja tööd. "Ühel päeval nad ütlesid, et nad on tegevuse juba lõpetanud, kuid tuli ette, et me ei saanud filmida, sest nad pidi asju liigutama," selgitas "Tšernobõli" looja Craig Mazin.

Samuti tuli ette hetki, kus tuumajaama sisenenud võttemeeskond pidi esitama oma dokumendid, kuid vahest neid ei antud lihtsalt tagasi. "See oli päris pingeline," tunnistas Mazin.

Kuid samas lisab ta, et Leedu on pärast Nõukogude Liitu muutunud nii palju, et võttemeeskonnal oli tükk tööd, et filmiseks vajalikud asukohad autentseks muuta.