FOTOD | Rootsi printsess Victorial oli tihe päev: tegus hommik, vesine reis ja ülevad momendid Üheslaulmisel!

 (207)
FOTOD | Rootsi printsess Victorial oli tihe päev: tegus hommik, vesine reis ja ülevad momendid Üheslaulmisel!
Kristjan Järv

Rootsi kroonprintsess Victoria koos abikaasa prints Danieliga viibib Eestis ametlikul visiidil. Päeva alustasid nad president Kersti Kaljulaidiga kohtumisest, ühtlasi istutati Kadrioru parki puu, seilati Naissaarele ning kohtuti sealsete Eesti rootslastega. Õhtul osalesid Victoria ja Daniel Tallinna Lauluväljakul toimuval Eesti vabariigi 100.sünnipäevale pühendatud kontserdil "Üheslaulmine: laulu võim ja sajandi sumin". Vaata pilte printsessi tegusast päevast!

Presidendi kantselei sõnul keskenduti kohtumisel ja sellele järgnenud lõunasöögil kahe riigi koostööle majanduse valdkonnas ning keskkonnaküsimustele. „Rootsi on üks meie lähemaid partnereid – seda nii poliitilisel tasandil ja kaubavahetuses, aga tegelikult on meie teed põimunud läbi ajaloo keerdkäikude ka paljude perede lugudes ning see side on tugev ka täna. Täna mõistame me maailma väga sarnaselt – nii olukorda Euroopas ja meie ümber, aga ka keskkonnaküsimusi ja –probleeme, mis järjest valusamalt päevakorda tõusevad kasvõi siinsamas Läänemere ümbruses,“ ütles president Kaljulaid vahetult pärast kohtumist ja ühist lõunasööki.

Peamisteks teemadeks, millele kohtumine keskendus, olid kahe riigi tihe koostöö majanduse vallas, eriti digiküsimustes ning keskkonnakaitse. Kadriorust suundusid Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel koos president Kaljulaidi ja hr Georgi-Rene Maksimovskiga Naissaarele, kus osalevad Püha Maarja kabeli taaspühitsemisel.