FOTOD: Tallinlased riputasid Dovlatovi sünniaastapäeva puhul Vabaduse väljakule kirjaniku hiiglasliku portree

 (13)

Laupäeva varahommikul kõrgus maailmakuulsa kirjaniku Sergei Dovlatovi 75. sünniaastapäeva puhul Vabaduse väljakule hiiglaslik portree. Kodanikualgatuse korras paigutatud plakatiga tähistavad tallinlased Dovlatovi sünniaastapäeva ja demonstreerivad, et mäletavad, on uhked ja õnnelikud panuse eest, millega kaasaja üks hinnatumaid kirjanikke end maailmakirjanduse ajalukku on kirjutanud.

Dovlatov elas ja töötas Tallinnas aastatel 1972 –1975. Mitmetes tema teosetes on otsesed viited Tallinnale ja Eesti tolleaegsele elukorraldusele. Ööpäevaks üles seatud plakatil on kujutatud Dovlatov fotograaf Mark Sermani pilgu läbi ning sellele on lisatud kirjaniku kuulus tsitaat “Kõiki huvitab, mis juhtub pärast surma? Pärast surma algab ajalugu” eesti- , vene- ja inglise keeles.

Loa 21 meetrit kõrge ja 19 meetrit laia plakati paigutamiseks andis Tallinna Linnavalitsus. Tegemist on eraalgatusega, mida finantseerisid eraannetajad.

Austusavaldusi on kirjanikule tehtud teisigi — mõned aastad tagasi avati New Yorgis Dovlatovi tänav, Tallinnas Kalamaja asumis aadressil Vabriku 41 on kirjaniku elukoha maja seinale paigutatud mälestustahvel ning Sankt-Peterburis avatakse lähiajal kirjaniku monument.