FOTOD: Traffic sai 10-aastaseks ning salvestas live-plaadi! Kas käisid ka kuulamas?

 (1)
Traffic Live salvestus ERR-is
Traffic Live salvestus ERR-isFoto: Raido Vint, Delfi/Eesti Ajalehed

10. sünnipäeva puhul otsustas Traffic stuudiopillidelt tolmu maha pühkida ning salvestada sünnipäevale vääriline akustilises võtmes live-plaat. ERRi 1. stuudios tehtigi asi ära ning kampa kutsuti tavapärasele koosseisule lisaks veel üle 10 muusikust sõpra, kes varasemalt bändiga ühel või teisel moel lavalaudu jaganud on.

Esitusele tulid täiesti uued arranžeeringud nii kõigile varasemalt tuntud hittidele kui ka paar verivärsket lugu. Seadete tegemise juures oli abiks Siim Aimla, lavale tulid nii keelpillikvartett kui ka puhkpillide sektsioon. Lisaks oli telemajja just selleks õhtuks ehitatud spetsiaalne lava ning tehtud heli- ja valgustehniline produktsioon vaid antud ürituse jaoks.

“Tahtsime saabuva 10. sünnipäeva puhul endast jälje maha jätta ja mis oleks selleks parem, kui ühe kauamängiva salvestamine. Samas soovisime seda teha ka veidi teistmoodi ja lindistasimegi terve albumi just sealsamas ETV Live salvestusel kõigi pealtvaatajate ees. Ma usun, et selle töö köögipoolt oli nii lähedalt väga põnev vaadata,” arvas solist Silver Laas.

“Ka mulle tundub, et aeg on küps üheks uueks plaadiks. Oleme bändiga juba 10 aastat koos mänginud, sadu kontserte andnud ja selle aja sees avaldanud üle 15 singli. Lisaks võetud bändimeeste esituses kõlavad lood hoopis küpsemalt kui bändipoiste esituses, kes need lood kunagi sisse mängisid,” naeris kitarrist-laulukirjutaja Stig Rästa. “Eelmine plaat ilmus juba neli aastat tagasi ja akustilist ega ka live-plaati pole me veel varem teinudki, ” lisas ta.

Seotud lood:

“Varasematel albumitel on olnud lugusid, mis pole laiema publiku seas suurt tuntust kogunud, kuid mis on meile endile südamelähedasteks saanud. Nüüd olemegi välja valinud meie arvates parimad juba varem ilmunud lood ning lisanud sinna veel paar täiesti uut lugu, et uue albumiga end uuest küljest näidata,” ütles Laas.