FOTOD | Tunnustatud klaasikunstnik Ivo Lill saadeti viimsele teekonnale


FOTOD | Tunnustatud klaasikunstnik Ivo Lill saadeti viimsele teekonnale
Foto: Margus Pahv

Ööl vastu neljapäeva lahkus meie seast 66-aastasena klaasikunstnik Ivo Lill. Ärasaatmine toimus reedel Tallinna Rahumäe kabelis.

"Täna öösel lahkus ootamatult Ivo Lill. Temale omaselt sõprade keskelt rõõmsalt otse tantsupõrandalt. 24.06.1953-04.08.2019 Haapsalus. Kaastunne Kuti perele," kirjutas teleajakirjanik Anne Raiste sotsiaalmeedias 4. augustil.

Ivo Lill oli üks tuntumaid Eesti klaasikunstnikke, kelle teosed olid väga hinnatud ka välismaal. Ta lõpetas 1985. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi klaasikunsti erialal ning tegutses hiljem vabakutselisena.

Ivo Lill oli mitmete mainekate kunstiauhindade laureaat. 2013. aastast valiti Ivo Lill Venemaa Kunstide Akadeemia auliikmeks.
Tema töid on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kõrval Corningi klaasimuuseumi (USA), Frauenau klaasimuuseumi (Saksamaa), Deutsches Museumi (München), Ebeldofti klaasimuuseumi (Taani) ja mitmetes teistes kollektsioonides. Ivo Lill oli ka 2002. aastal Eestis toimunud Eurovisioni lauluvõistluse klaasist auhindade autor.

Seotud lood:

Ivo Lille jäävad leinama abikaasa Irene Lill, õde Mari Lill ja tütred Juuli ja Liisi Lill.