FOTOD | Vaba Rahva Laul tõi Pärnusse massiliselt patriootlikke lauluhuvilisi, kohal olid ka tõrvikukandjad

 (83)
Vaba Rahva Laul 2019, Pärnus
Vaba Rahva Laul 2019, PärnusFoto: Eiliki Pukk

Igal aastal kohta vahetav laulupidu Vaba Rahva Laul toimus sel korral Pärnus ning üles astusid Marko Matvere, Ott Lepland, Gerli Padar, Boris Lehtlaan, Oliver Leppik, Merit Männiste ja paljud teised. Õhtut juhtis Veikko Täär ning repertuaaris olid ka Eesti rahvale ääretult armsad Alo Mattiiseni „Sind surmani“, „Ei ole üksi ükski maa“ ja „Eestlane olen ja eestlaseks jään“. Kohal oli palju tõrvikukandjaid ning EKRE toetajaid.

„Vaba Rahva Laulu kava on turvaliselt hea," kommenteeris dirigent Lauri Breede. "Esinevad solistid ja koorid ning kuulajad saavad kaasa laulda. Tunda end osalisena suure kontserdi sees, mis on pühendatud meie vabadusele. Me oleme end laulnud 150 aastat tagasi rahvaks ja nõukogude ikke alt vabaks. Laulupidu on meie olemus ja südametunnistus."

Laule saatis traditsiooniliselt Urmas Lattikase bänd ning kuna Lattikasel on igal aastal täpselt sellel päeval ka sünnipäev, tuleb alati ette ka sünnipäevalaulu esitamist. "See hetk on olnud ülev ja väga südantsoojendav ning see ühtekuuluvustunne on lausa käegakatsutav. Väga eriline kogemus!“ räägib Lattikas.