FOTOD | Vägev madistamine! Narvas taaselustati aasta 1346

 (3)

Narva Muuseumis toimub sel nädalavahetusel Narva II Keskaja Festival, kus koostöös Peterburist pärit keskaja taaselustamisklubi Teutooni orduga taaselustati aasta 1346, mil kirjutati alla Narva linnuse müügileping Taani kuninga ja Saksa Ordu vahel.

Kaks päeva kesval festivalil toimuvad rüütliturniirid nii jala kui ratsa, mõõgaheitlused, vibulaskmised, teater, esinevad keskaegsed muusikud-menestrelid ning pakutakse mitmekesist ajastule omast meelelahutust nii suurtele kui väikestele. Kõik külalised saavad end panna proovile vibulaskjana, rüütlina, käsitöölisena või la lihtsalt linnakodanikuna tollest kaugest ajast.

Lastel on aga eraldi võimalus võidelda pehmete mängurelvadega ja proovida kätt täpsusvisetes. Lisaks on programmis muusikalised etendused keskaegsetelt muusikutelt-menestrelidelt. Nende esituses saab kuulata õnnetuid ja õnnelikke armastusballaade, laule vaprusest, õilsusest ja aust, mis kõik on üks kindel osa keskaegsest kõrgkultuurist. Samal ajal on võimalik õppida tantsima keskaegseid tantse ning ühtlasi osaleda erinevatel meistrikursustel.

Vaata Delfi fotograafi jäädvustusi festivali esimesest päevast!